Streetwear to niezwykle popularny trend od wielu sezonów. Nazwa wywodzi się z języka angielskiego i przeważnie kojarzy się natychmiastowo z modą uliczną. Warto jednak rozdzielić te pojęcia – co innego oznacza streetwear, a co innego moda uliczna. Ubrania streetwearowe są inspirowane co prawda przestrzenią publiczną, ale w kontekście tego, że razem z nią ewoluują. Streetwear to nie tylko ubrania, które nosimy na co dzień. Styl ma zdecydowanie głębszy sens, który warto poznać.

Czym jest streetwear?

Ubrania streetwearowe niekoniecznie muszą pochodzić ze sklepów topowych projektantów, choć np. bluza Levis, odzież z metką Calvin Klein, jak najbardziej wpisują się w ten styl. Moda światowa nie ma bowiem bezpośredniego wpływu na streetwear, gdyż jest on przede wszystkim kreowany przez odbiorców. Styl ten jest zakorzeniony w kulturze surfingu oraz skate. Nierzadko w streetwear to także elementy mody hip-hopowej.

Najczęściej po ten styl sięgają młode osoby, którym zależy na podkreśleniu swojej indywidualności. Co ciekawe, coraz więcej kobiet staje się zwolenniczkami luźnych bluz, komfortowych spodni. Idealnym uzupełnieniem streetwearowej stylizacji będzie także czapka z daszkiem Calvin Klein czy innym rozpoznawalnym logo.

Cechy streetwearowej stylizacji

Rozpoznanie stylizacji streetwearowej jest stosunkowo proste. Ważne, by postawić na oryginalność i luz. Elementy garderoby nie mogą być jednak przypadkowe – powinny rzucać się w oczy. Do obowiązkowych elementów zestawów w klimacie streetwear należą sneakersy. Mogą to być np. buty Fila – ważne jest to, by były markowe i wykonane z materiałów najwyższej jakości. Warto zdecydować się na fason, który jest na topie w danym sezonie.

W szafie osoby, która uwielbia styl streetwearowy, powinny znaleźć się także luźna bluza lub t-shirt, które będą opatrzone ciekawymi hasłami lub unikatowymi projektami graficznymi. Jeśli decydujemy się na spodnie, to najlepiej te w fasonie boyfriend lub joggery. Kluczową rolę odgrywają także dodatki – wspomniana wcześniej czapka z daszkiem, materiałowy kapelusz, oryginalna biżuteria.