Coraz więcej sklepów oferuje obecnie woreczki nikotynowe. Czym jednak są tego typu wyroby? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące tego typu produktów z nikotyną, które obecnie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Woreczek nikotynowy – co to jest?

Termin woreczków czy torebek nikotynowych odnosi się do produktów zawierających nikotynę, które mają postać niewielkiego, zamkniętego woreczka.

W środku tego typu woreczków znajdują się składniki jak włókna roślinne, które stanowią nośnik, a także nikotyna w odpowiedniej dawce oraz dodatki smakowe i zapachowe.

Pod względem swojego wyglądu woreczki nikotynowe – nikotynowe.pl są bardzo podobne do popularnych w północnej Europie snus. Różnica pomiędzy tymi dwoma wyrobami odnosi się do ich zawartości, ponieważ w snus znajduje się tytoń, natomiast woreczki nikotynowe są wolne od tytoniu i zawierają czystą nikotynę z dodatkami. Często woreczki określane są z tego względu jako snus beztytoniowy.

Rodzaje woreczków nikotynowych

Wraz ze wzrostem popularności woreczków z nikotyną na polskim rynku zaczęło pojawiać się wiele tego typu produktów.

Obecnie do dyspozycji są woreczki w wielu wariantach smakowych i zapachowych, na przykład miętowe, owocowe, a także w różnych mocach, które różnią się pomiędzy sobą zawartością nikotyny.

Wobec tego można dobrać odpowiednie woreczki nikotynowe do własnych potrzeb i gustu.

Czym wyróżniają się torebki nikotynowe?

Ze względu na swoją firmę i sposób podania nikotyny woreczki są nowością na rynku. Co je wyróżnia?

Woreczki nikotynowe przeznaczone są do stosowania bezpośrednio w ustach – umieszczane są one w przestrzeni między dziąsłem a górną wargą.

  • Ze względu na swoją postać woreczki są bardzo dyskretne w stosowaniu – można korzystać z nich również w tych miejscach, gdzie zakazane jest używanie papierosów zwykłych i elektronicznych.

  • Woreczki nie emitują dymu, substancji smolistych, ponieważ zawierają czystą nikotynę – dzięki swojej formie omijają one układ oddechowy, ponieważ nikotyna od razu przedostaje się do układu krwionośnego z jamy ustnej.

  • Dostępne są w różnych wariantach – to powoduje, że można łatwo dopasować je do siebie, a także skuteczniej rzucać z nimi uzależnienie od nikotyny, wybierając woreczki o coraz mniejszej zawartości nikotyny.

  • Nie powodują barwienia zębów – woreczki nie zawierają w składzie tytoniu jak snus, dlatego nie wywołują nieestetycznych osadów na zębach.

Woreczki nikotynowe mogą być obecnie zakupione w wielu sklepach, między innymi w kioskach, trafikach oraz w sklepach internetowych. Przeznaczone są do stosowania wyłącznie dla osób dorosłych.