Ławka to klasyczny mebel ogrodowy. Doskonale sprawdzi się do ustawienia w cieniu drzewa, na tarasie lub na balkonie. Jak wybrać najlepszą ławkę do swojego ogrodu? Poznaj pomocne porady!

Rodzaje ławek ogrodowych

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj różnorodne piękne ławki ogrodowe – https://hastegarden.pl/lawki-ogrodowe.php które idealnie nadają się do wypoczynku i jednocześnie mogą służyć jako dekoracja.

Ławki ogrodowe dzieli się na różne kategorie przede wszystkim pod względem materiału, z którego są one wykonane. Wyróżnia się poniższe rodzaje ławek:

  • Ławki drewniane – to najpopularniejsze ławki ogrodowe, które mogą być wykonane w całości z drewna lub z drewna łączonego z metalową ramą.
  • Ławki metalowe – dostępne w wariancie nowoczesnym, minimalistycznym, ale również jako ławki retro, klasyczne, z efektownymi zdobieniami.
  • Ławki plastikowe – niedrogie, niewymagające konserwacji ławki ogrodowe, są również lekkie i łatwe w przenoszeniu.

Jak wybrać najlepszą ławkę do ogrodu?

Przy wyborze ławek ogrodowych warto przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami, ale również wziąć pod uwagę styl aranżacji ogrodu oraz miejsce, w którym ławka ma być ustawiona.

Ławki dostępne są w wielu stylach, które najczęściej dzielone są na klasyczne i nowoczesne. Ławki klasyczne przyciągają uwagę swoimi efektownymi zdobieniami i wspaniale nadają się do ogrodów o tradycyjnym, rustykalnym wyglądzie. W tym wariancie można kupić zarówno ławki metalowe, jak i drewniane. Nowoczesne ławki najczęściej wykonane są z połączenia drewna z metalem, z metalu oraz z plastiku.

Gdy ławka ma być ustawiona pod gołym niebem, najlepiej wybrać tę wykonaną z metalu albo z plastiku, ponieważ wtedy nie będą one narażone na szybkie zniszczenie. Ławki drewniane, które są stale wystawione na słońce i opady, szybko niszczeją, dlatego trzeba regularnie je konserwować.

Aby korzystać z ławki wygodniej, warto zdecydować się na model, do którego dodane są poduszki, albo też dokupić je samodzielnie.

Ławkę można także dobrać pod kątem jej funkcji. W sprzedaży można znaleźć ławki ogrodowe z praktycznymi pojemnikami do przechowywania, na przykład poduszek ogrodowych.

Ławki ogrodowe – gdzie warto je kupić?

Obecnie najszerszy wybór ławek ogrodowych dotyczy sklepów internetowych, gdzie można znaleźć je w różnych wariantach – metalowe, plastikowe, z drewna.

Również ławki można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych, między innymi w marketach budowalno-wykończeniowych oraz w sklepach ogrodniczych.

Przed zakupem warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać najlepszą ławkę do swojego ogrodu. Życzymy udanych zakupów!

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com