Platyna i jej związku zyskały sporą popularność zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Mają wpływ na procesy biochemiczne, które zachodzą w organizmie. Ten szlachetny metal uplasował się w czołówce substancji, które wspomagają kondycję organizmu. Jakie właściwości ma platyna koloidalna? Jakie jest jej zastosowanie?

Platyna koloidalna właściwości

Złoto i srebro oraz ich niezwykłe właściwości dla zdrowia i urody są znane i cenione od wieków. Platyna koloidalna cieszyła się mniejszą popularnością. Niedawno jednak uznano ją za ważny związek. Platynie udowodniono właściwości hipoalergiczne. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku wytwarzania biżuterii. Została także doceniona w dziedzinach dbających o zdrowie i urodę człowieka. Platyna koloidalna jest uznawana za najbardziej stabilną z wielu postaci platyny, dlatego w odpowiednim stężeniu bezpiecznie można używać jej do działań mających na celu leczenie ludzi i zwierząt.

Platyna koloidalna działanie

Platyna koloidalna ma duże znacznie dla zdrowia człowieka. Naukowo udowodniono, że wpływa korzystanie na tkanki łączne i mięśniowe, a także na strukturę komórek krwi. Neutralizuje również wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry. Dlatego też zyskała popularność w medycynie, medycynie estetycznej czy kosmetyce. Profesjonalne środki czystości sklep internetowy oferuje, zawierają platynę koloidalną. Środki te działają na skórę odżywczo, świetnie sprawdzają się w usuwaniu makijażu i jednoczesnym nawilżeniu i odżywieniu skóry. W płynnej postaci, jest to produkt gotowy do użycia, nie posiada smaku ani zapachu. Jest zalecana jako podkład przed użyciem złota koloidalnego znacznie ułatwia wnikanie nanocząstek złota w głębokie partie skóry. Platyna wspomaga oczyszczenie organizmu i skóry z toksyn. Wspomaga nawilżenie suchej skóry, skłonnej do podrażnień czy alergii. Łagodzi objawy przewlekłych chorób alergicznych. Doskonale sprawdza się w przypadku atopowego zapalenia skóry. Posiada działanie oczyszczające, regenerujące, kojące i przeciwzapalnej. Redukuje przebarwienia skórne, poprawia jędrność skóry, zmniejsza podrażnienia.