Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Co prawda, czasu na poprawienie sylwetki pozostało niewiele, ale jeśli zaczniemy już dziś, zawsze coś zdążymy wypracować. Podejmując się walki o lepsze kształty musisz pamiętać o jednym – kluczem do efektywnego schudnięcia są odpowiednio dobrane ćwiczenia. Odpowiednio dobrane, a więc takie, które sprawiają nam radość, bo dzięki temu dłużej w nich wytrwamy i takie, które pozwalają na stopniowe zwiększanie ich trudności. Ot, cały sekret! Chcesz schudnąć? Zapoznaj się z moją listą must have treningów odchudzających i wybierz coś dla siebie.

Chcesz schudnąć? Spaceruj

Jeszcze do niedawna uważano, że każdy kto chce schudnąć powinien zacząć biegać lub przynajmniej wybrać bardziej wymagające ćwiczenia. Tymczasem okazuje się, że już zwykłe chodzenie może zdziałać cuda i ładnie wysmuklić sylwetkę. Trzeba tylko chodzić nie więcej niż 30 minut dziennie.

Postaw na tai chi

Tai chi to trening zapożyczony z chińskich sztuk walki. Wykonuje się go w dużym skupieniu. Zaletą tego typu formy aktywności jest nauka utrzymania równowagi i balansowania ciałem, ale nie tylko. Trening świetnie wzmacnia ciało. Powolne, harmonijne ruchy angażują całe ciało, włączając w to ścięgna, stawy, narządy wewnętrzne. Rozwija także tzw. inteligencję ciała. To z kolei zasługa 108 ruchów, które powtarza się wiele razy.

ćwiczenia tai chi

A może trening siłowy?

Chcesz schudnąć? Z powodzeniem możesz postawić na trening siłowy. Wbrew pozorom, odchudzaniu sprzyjają nie tylko cardio, ale również trening z obciążeniem. Nieprawdą jest, że taki trening nieładnie „pompuje” ciało i czyni je bardziej męskim. Ćwiczenia siłowe wzmacniają mięśnie, które stają się atrakcyjnie zarysowane. Nie ma tu mowy o męskiej sylwetce. Za to jest ładnie wyrzeźbione, jędrne ciało.

ćwiczenia z ciężarami

Chcesz schudnąć? Pływaj

Dobrym sposobem na zrzucenie nadprogramowych kilogramów i wysmuklenie sylwetki jest również pływanie. Podczas pływania pracuje prawie każdy mięsień ciała. Kształtują się mięśnie brzucha, pleców, ramion i nóg. Dodatkowo, całe ciało staje się mocniejsze i bardziej jędrne, co oczywiście jest dużym plusem.