Każda z nas marzy o smukłych i zgrabnych kształtach. Niestety, jak mawia jedna z popularnych trenerek – nic samo się nie zdarza. Dlatego jeśli chcemy być szczupłe, raz na zawsze musimy zmienić codzienne nawyki żywieniowe i ruszyć pupę sprzed telewizora. Moje Drogie – pamiętajcie, że nie ma diet cud. Cudem jest utrzymanie wagi po zakończeniu takiej diety. Zwykle jednak wszystko kończy się efektem jojo. Żadna cud dieta nie zapewni Wam długotrwałych efektów. Zadowalające efekty uzyskacie, na stałe wprowadzając do swojej diety pewne zmiany i… unikając pewnych grzeszków, o których bardzo często większość z nas nawet nie ma pojęcia. Poniżej znajdziecie złote zasady zgrabnej sylwetki. Trzymajcie się ich, a na pewno nie będziecie narzekać na swoją figurę 😉

Po pierwsze – pożywne śniadanie

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To ono zapewnia nam energię i chroni przed napadami wilczego głodu. Liczne badania potwierdziły tylko, że osoby, które systematycznie zjadają śniadanie są szczuplejsze od osób, które unikają pierwszego posiłku. Jedząc pożywne śniadanie każdego dnia, pozbędziecie się niechcianego tłuszczyku. Nie macie czasu na tradycyjne śniadanie? Zmiksujcie sobie zdrowy koktajl warzywno-owocowy.

Po drugie – zakaz podjadania

Podjadanie to wróg zgrabnej sylwetki. Rozregulowuje metabolizm i powoduje odkładanie się tłuszczyku. Jeśli chcecie być zgrabne, zadbajcie o regularność zjadanych posiłków i zero podjadania pomiędzy nimi. Dietetycy zalecają zjadanie około 5 posiłków dziennie, co 2-3 godziny.

Po trzecie – zakaz jedzenia przed snem

Chcecie być szczupłe? Skończcie z wieczornymi ucztami, zwłaszcza tymi tuż przed snem. Oczywiście nie chodzi tu zaraz o to, aby w ogóle nie jeść wieczorem, bo to też nie jest zdrowe. Chodzi o to, aby ostatni posiłek zjeść 2 godziny przed snem tak, aby nie obciążyć układu trawiennego. Jeśli chodzicie spać o 22, kolacje zjadajcie około 20-tej. Jeśli zasypiacie przed północą, spokojnie możecie sobie pozwolić na lekką przekąskę (z naciskiem na lekką) jeszcze później.

Po czwarte – stop z alkoholem

Alkohol to puste kalorie. Wypijany regularnie (np. codziennie do kolacji) powoduje odkładanie się tłuszczyku i… tycie. Jeśli chcecie cieszyć się smukłymi kształtami, musicie ograniczyć do minimum wypijanie napojów wyskokowych. Wszelkie drinki, drineczki czy piwo, powinny pójść w zapomnienie. Tylko raz na jakiś czas można sobie pozwolić na kieliszek wina do kolacji. I oczywiście, zawsze najlepiej jest wybierać czerwone wino, które usprawnia trawienie.

Po piąte – aktywność fizyczna

Nic nie dzieje się samo z siebie. To fakt. Dlatego zdrową dietę zawsze warto podeprzeć aktywnością fizyczną. Aby mieć smukłe kształty, należy ruszać się przynajmniej 3 razy w tygodniu. Oczywiście nie musicie od razu biec na siłownię. Nie wszystkie z nas lubią wyciskanie siódmych potów przy sztangach. Siłownię z powodzeniem można zastąpić basenem, długimi spacerami, jazdą na rolkach czy jazdą na rowerze. Najważniejsze, aby wybrać sport, który sprawia frajdę. Dzięki temu łatwiej jest wytrwać w nowych postanowieniach i łatwiej zawalczyć o wymarzoną sylwetkę.