My kobiety uwielbiamy ładny makijaż. Dzięki niemu czujemy się bardziej pewne siebie. Makijaż pomaga nam sprytnie zamaskować drobne niedoskonałości skóry, ukryć zmęczenie i przepracowanie. Niestety, dość często makijaż zamiast dodawać, odbiera urodę. Czasami przesadzamy z makijażem, przez co wyglądamy na starsze niż w rzeczywistości jesteśmy. Czasami pomijamy niektóre kroki myśląc, że nic się nie stanie. Sprawdź koniecznie, jakie błędy w makijażu działają na naszą niekorzyść.

Błędy w makijażu: brak akcentu nawilżającego

Wiele dziewczyn i kobiet malując się zapomina o kremie nawilżającym. Niektóre robią to celowo w obawie, że skóra po nim będzie się świecić, a makijaż nie będzie zbyt długo trzymał się na skórze. To wielki błąd. Pomijając krem nawilżający narażamy skórę na przesuszenie. Na suchej i szarej skórze żaden kosmetyk, nawet ten z najwyższej półki, nie będzie prezentował się dobrze. Poza tym, make up wykonany bez bazy nawilżającej będzie nas postarzał. Podkład nałożony na skórę bez kremu nawilżającego tylko podkreśli wszelkie bruzdy i zmarszczki mimiczne. A tego byś nie chciała, prawda?

Błędy w makijażu: brak bazy

Krem nawilżający to jedno. Odpowiednia baza pod podkład to drugie. Baza nie tylko przedłuża żywotność makijażu, ale także pomaga ukryć wszelkie niedoskonałości. Ładnie rozświetla twarz i sprytnie maskuje zmęczenie. Dzięki bazie, nasza twarz wygląda na wypoczętą i bardziej doskonałą.

Błędy w makijażu: zbyt dużo pudru

Puder matujący może być przyjacielem kobiety, ale należy postępować z nim bardzo ostrożnie. Zbyt duża ilość takiego pudru przyniesie efekt odwrotny od oczekiwanego. Może i twarz będzie matowa i tym samym nie będzie się świecić, ale przy okazji będzie też wyglądała na kilka lat starszą. Jeśli stosujesz puder matujący, zawsze używaj go w małych ilościach.

Brak różu do policzków

Sekretem młodej, promiennej i świeżej skóry jest róż do policzków. Dzięki niemu twarz zyskuje rumieńce, które są oznaką zdrowia. Nie warto więc pomijać go w codziennym makijażu. Warto natomiast odpowiednio dobrać odcień różu do koloru naszej karnacji.

błędy w makijażu

Zwarzone cienie

Cienie do powiek potrafią ładnie podkreślić spojrzenie. Niestety, nałożone w zbyt dużej ilości z czasem zaczną się zbierać w zagłębieniu powiek i dawać mało estetyczny efekt. Jeśli chcesz używać cieni, pamiętaj o zasadzie „im mniej, tym lepiej”.

Rzęsy z grudkami

Tusz do rzęs do obowiązkowy kosmetyk. W końcu nie od dziś wiadomo, że długie i zalotnie podkreślone rzęsy to największy atut każdej kobiety. Nakładając zbyt dużą ilość kosmetyku na rzęsy, nie tylko je obciążymy czy skleimy. Narazimy je także na powstanie nieestetycznych grudek. Kolejna kwestia to ślady tuszu na górnej i dolnej powiece. Jeśli nałożysz zbyt dużo tuszu na rzęsy, wówczas przy każdym mrugnięciu okiem narazisz się na odbicie kosmetyku na twarzy. Na pewno wiesz, jak niechlujnie to wygląda.

Zbyt mocny make up

Dobrze wykonany makijaż doda nam urody i świeżości. Jego nadmiar z kolei tylko nam zaszkodzi. Jeśli myślisz, że mocno wytuszowane rzęsy czy ostre kości policzkowe dodadzą ci pazura, to jesteś w błędzie. Zbyt mocny makijaż tylko doda ci lat. Jeśli nie chcesz wyglądać na starszą niż jesteś postaw na delikatny make up. Na co dzień ogranicz się tylko do delikatnego podkreślenia policzków i wytuszowania rzęs – dwa pociągnięcia tuszem w zupełności wystarczą. Możesz też nałożyć na usta delikatny błyszczyk i to wszystko. Przy okazji wyjść, możesz bardziej zaszaleć z rozświetlającym wieczorowym makijażem. Pamiętaj tylko, że mocne oczy = delikatne usta i na odwrót.