Dynamika rozwoju technologii nie powinna już dziwić nikogo. Urządzenia, które dawniej kojarzone były z topornością, dziś ułatwiają nam znacząco życie. Tak jest między innymi z pralkami. Tu brawa należą się szwedzkiej firmie Electrolux. Przebogaty wybór programów ułatwia nam pranie odzieży i przyczynia do oszczędności. To wpływa przecież na jakość naszego codziennego funkcjonowania. Jak wygląda sytuacja z automatyką urządzeń marki Electrolux? Zapraszamy do owocnej lektury!

Pralki Electrolux – co one oferują?

Do automatyki jeszcze przejdziemy, ale nim to się stanie, chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze szeroki wybór modeli oferowanych urządzeń. Propozycja firmy Electrolux trafi dosłownie dla każdego potencjalnego użytkownika. Pojawiając się w dowolnym sklepie ze sprzętem AGD, dostrzeżemy wybór pralek ładowanych od frontu i od góry. Każdy z wymienionych wariantów wiąże się z pewnymi korzyściami. Firma Electrolux wychodzi również naprzeciw ludziom, którzy chcieliby zwiększyć nieco przestrzeni i nie przechowywać w mieszkaniu suszarki na pranie. Pralko-suszarki, to kolejny wariant produktów, który sprzyja poprawie komfortu życia. Do nabycia są również urządzenia dysponujące specjalną nakładką na pralkę pod suszarkę.

Pralki Electrolux – standardowy pakiet funkcji

Trafiamy do opisu podstawowych programów spotykanych w pralkach marki Electrolux. Niezależnie od wariantów upatrywanych urządzeń, spotkamy się z programami dostosowanymi specjalnie do konkretnych typów tkanin. Jest to funkcja spotykana w sumie i w ofertach pozostałych producentów pralek, ale AGD od tej szwedzkiej firmy dysponuje całkiem bogatym arsenałem programów dostosowanych do naszych potrzeb. Dzięki pralkom tej marki możliwe jest pranie wstępne i na parze. Urządzenia te mogą się również poszczycić funkcją odkłaczania, co jest o tyle istotne, że nie zawsze pozbywamy się sierści swoich czworonożnych, małych przyjaciół, wrzucając ciemny element garderoby do bębna.

W przypadku pralko-suszarek opcja szybkiego suszenia wypranej odzieży jest na wagę złota. Błyskawiczne przygotowanie przepranego t-shirtu czy spodni do użytku nie zajmuje nam kilku dni. Poznaj nowoczesne Programy prania w pralkach Electrolux i ich zastosowanie. Do klasyków gatunku w kontekście automatyki pralek Electrolux należą zabezpieczenia. Jedne dedykowane są rodzicom, a drugie ograniczają ryzyko niechcianego otwarcia się drzwiczek pralki. Zabezpieczenie drzwi jest o tyle pożądane, że nie stwarza podwalin pod poważne kłopoty z ubezpieczalnią w tle. Poza standardowymi opcjami w pralkach Electrolux znaleźć można unikatowe rozwiązania, typowe dla tego producenta.

Pralki Electrolux – unikatowa technologia

Pomyślicie sobie, że przedstawione powyżej programy i funkcje nie są czymś rzadko spotykanym. Znaleźć je można i u innych producentów. Różnica pojawia się przy egzotycznie brzmiących nazwach funkcji. Co to jest na przykład SensiCare? Opcję tą spotyka się w urządzeniach marki Electrolux i rozumie się przez nią dostosowanie trybu pracy urządzenia do ilości odzieży znajdującej się w pralce. To brzmi jak poważne ułatwienie całego procesu prania. Funkcja opisana jako UniversalDose z kolei pomaga wykorzystać proszek lub kapsułki w sposób bardziej efektywny. Pralka sama niejako dozuje ilość potrzebnych do użycia detergentów. Docenimy ten program w chwili, gdy do przeprania będziemy mieli element garderoby wykonanej z niezwykle subtelnego materiału. Nie tylko perfekcyjnie go odświeżymy, ale nie naruszymy delikatnej tkaniny.