Atopowe zapalenie skóry to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów. Borykają się z nim nie tylko dzieci, ale także coraz więcej dorosłych. U źródeł AZS leżą czynniki genetyczne i środowiskowe. Choroba może uaktywnić się na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce, dym tytoniowy, zanieczyszczenia środowiska. Wśród przyczyn choroby u osób dorosłych wymienia się także czynniki psychologiczne, szczególnie stres, a także zmiany klimatyczne. Również otyłość i częste terapie antybiotykami zwiększają ryzyko zachorowania na atopowe zapalenie skóry, z czego nie każdy z nas zdaje sobie sprawę. Musimy powiedzieć to sobie szczerze – atopowe zapalenie skóry jest chorobą nawrotową. Zazwyczaj jest to choroba na całe życie. Najbardziej dokucza w niej swędzenie skóry. Jak sobie z nim poradzić?

Maść na swędzenie skóry

Swędzenie skóry w AZS jest nie do zniesienia. Czasami skóra swędzi tak bardzo, że trudno powstrzymać się przed drapaniem. A jak wiadomo, drapanie tylko pogarsza problem, powoduje bolesne rany i wcale nie przynosi ulgi. Dlatego też warto zaopatrzyć się w maść na swędzenie skóry. Polecam BEPANTHEN SENSIDERM. Jest to maść o wielokierunkowym działaniu, która łagodzi nie tylko swędzenie skóry, ale także jej zaczerwienienie i suchość. Dodatkowo BEPANTHEN maść na swędzenie skóry zapewnia skórze jak najbardziej optymalne nawilżenie z zewnątrz, a także pobudza naturalne mechanizmy nawadniania skóry i zapewnia optymalne warunki do naturalnego procesu jej regeneracji.

bepanthen maść na swędzenie skóry

Bepanthen Sensiderm – maść na swędzenie skóry w AZS

Co jeszcze możemy zrobić?

Maść na swędzenie skóry to jedno. Warto także wprowadzić do życia kilka zmian. Dzięki nim jakość i komfort życia zostaną podniesione. Przede wszystkim z najbliższego otoczenia należy usunąć wykładziny i dywany, a także zasłony i firany będące źródłem kurzu i chowających się w nim roztoczy. Ograniczyć należy również wszelkie bibeloty, na których może gromadzić się kurz. Aby zminimalizować swędzenie skóry, należy często wietrzyć i odkurzać mieszkanie. Uwaga! Jeśli macie skórę atopową, powinniście zaopatrzyć się w specjalny odkurzacz z filtrem antyalergicznym. Ograniczyć należy ekspozycję na słońce. Opalanie też nie jest wskazane. Bardzo ważną kwestią jest wybór odzieży. Osoby z AZS powinny ubierać się w ubrania wykonane z delikatnych, miękkich i naturalnych tkanin, np. bawełny. Odzież wełniana i wykonana z tkanin sztucznych będzie tylko potęgować podrażnienie skóry i powodować jeszcze większe jej swędzenie. Nie można zapominać też o codziennej pielęgnacji skóry. Na dobry początek należy pozbyć się z łazienki zwykłych mydeł i kosmetyków perfumowanych. Silnie uczulają atopową skórę! Ich miejsce powinny zająć preparaty do skóry wrażliwej i atopowej. Dobrym rozwiązaniem są emolienty, które należy aplikować po każdej kąpieli.