Rozwód bez adwokata jest możliwy do przeprowadzenia, ale w wielu sytuacjach małżonkowie wolą zdecydować się na pomoc prawnika. Wówczas wsparcie może zapewnić adwokat rozwodowy. Kim on dokładnie jest i czym się zajmuje? Przyglądamy się bliżej!

Kim jest adwokat rozwodowy?

Adwokat rozwodowy to adwokat, którego specjalnością są rozwody. Oznacza to, że zajmuje się on przede wszystkim sprawami rozwodowymi swoich klientów, wspierając ich w tym niełatwym okresie w życiu.

Warto jednocześnie wskazać, że adwokat rozwodowy to nie specjalizacja, ale zwyczajowa nazwa prawnika, który zajmuje się rozwodami.

Profesjonalne wsparcie, kompleksowa obsługa – adwokat Radom rozwód – poznaj oferty adwokatów rozwodowych w internecie!

Adwokat rozwodowy – jakie usługi oferuje?

W kancelarii adwokata rozwodowego jego klienci mogą skorzystać z pełnej gamy usług, które dotyczą rozwodu oraz innych powiązanych z nim kwestii, między innymi opieki nad dziećmi, alimentów, podziału majątku.

Adwokat rozwodowy może zaoferować klientom usługi w poniższym zakresie:

  • porady prawne – udziela on porad dotyczących rozwodu i innych kwestii, na przykład w kwestii wyboru najlepszej formy rozwodu z orzekaniem o winie albo bez niej

  • przygotowanie pism – adwokat szykuje dla klienta pozew rozwodowy oraz inne dokumenty, na przykład związane z alimentami czy podziałem majątku

  • reprezentacja klienta – podczas rozprawy sądowej adwokat reprezentuje swojego klienta, pomagając mu w jej przejściu

Kiedy warto udać się do adwokata rozwodowego?

Pomoc adwokata rozwodowego jest wskazana przede wszystkim wtedy, gdy małżonek chce łatwiej przejść przez cały złożony proces rozwodowy. Chociaż adwokat, jak wspomniano na wstępie, nie jest wtedy wymagany, to jednak jego wsparcie może być bardzo pomocne.

Doświadczony adwokat rozwodowy może wyjaśnić swojemu klientowi wszystkie zawiłe kwestie prawne dotyczące rozwodu w przystępny sposób, doradzić, jaką drogę obrać, jak uzyskać korzystny dla siebie wyrok rozwodowy. Zajmie się on także sporządzeniem dokumentacji, dopilnowaniem terminów, a przez to zmniejszy stres związany z rozwodem.

Jego wsparcie będzie również niezwykle istotne wtedy, gdy planuje się rozwód z orzekaniem o winie, który jest bardziej wymagający w porównaniu do tego bez orzekania o winie.

Jak wybrać sprawdzonego adwokata rozwodowego?

Dzisiaj w wielu miastach w Polsce działają różne kancelarie adwokackie oferujące wsparcie w sprawach rozwodowych. Wybierając odpowiednią, warto sugerować się głównie specjalizacją kancelarii, a także opinią, jaką ma ona wśród klientów.

W internecie planujący rozwód małżonkowie mogą bardzo łatwo zapoznać się z dostępnymi ofertami, aby wybrać dla siebie najlepszego adwokata rozwodowego.