Pozbycie się odpadów nie musi być trudne. Wynajmując kontener w firmie komunalnej, można wyrzucić je łatwo, szybko i wygodnie! Zobacz, kiedy warto zdecydować się na wynajęcie kontenera i jak go zamówić. Sprawdzamy również ceny w firmach oferujących wynajem kontenerów.

Na czym polega usługa wynajmu kontenerów na odpady?

Wynajem kontenerów na odpady polega na dostarczeniu pustego kontenera do klienta, który może następnie wypełnić go odpadami. Potem kontener jest odbierany, a jego zawartość jest utylizowana zgodnie z obowiązującym prawem.

Taka usługa jest bardzo popularna i często wybierana wtedy, gdy trzeba pozbyć się większych ilości niepotrzebnych przedmiotów, ale również gruzu, ziemi. Wynajem kontenerów jest wtedy bardzo dobrą alternatywą dla samodzielnego dostarczania odpadów do PSZOK-u.

Firmy, które oferują kontenery – https://abrys-technika.pl/ na odpady, mogą dostarczyć je klientom w różnych pojemnościach, dzięki czemu można pozbyć się nawet większych ilości odpadów bez większych trudności.

Wynajem kontenerów – kiedy warto?

Usługa wynajmu kontenerów skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców, którzy chcą pozbyć się odpadów jeszcze łatwiej.

Bardzo często wybierana jest ona w poniższych sytuacjach:

  • Przeprowadzenie remontu,

  • Wyburzenie budynku,

  • Opróżnienie budynku,

  • Przeprowadzka,

  • Generalne porządki.

Oczywiście, są to tylko wybrane przypadki, ponieważ wynajem kontenera na odpady może sprawdzić się również w innych sytuacjach, gdy trzeba pozbyć się różnych typów odpadów.

Firmy komunalne przyjmują wtedy różne rodzaje odpadów, między innymi są to gruz czysty oraz gruz zmieszany, odpady segregowane, na przykład jak papier, ziemia oraz inne odpady z kategorii bio, odpady wielkogabarytowe, na przykład meble, sprzęt AGD. Można też wyrzucać w ten sposób odpady zmieszane.

Zalety wynajmu kontenera na odpady

Wynajem kontenerów na odpady to wiele korzyści dla zamawiającego. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Większy komfort,

  • Szerokie zastosowanie,

  • Możliwość usuwania odpadów na bieżąco,

  • Usunięcie odpadów zgodnie z przepisem prawa,

  • Oszczędność czasu.

Jak wynająć kontener na odpady?

Aby skorzystać z tego typu usług, wystarczy tylko wybrać firmę oferującą kontenery na wynajem, a następnie się z nią skontaktować. Zamówienia można składać telefonicznie, a w wybranych firmach przez internet.

Przy wynajmie trzeba przekazać informacje o przeznaczeniu kontenera, jego preferowanej pojemności, miejscu dostawy oraz czasie najmu.

Jaka jest cena wynajmu kontenerów?

Ceny rozpoczynają się od około 400 złotych za małe kontenery, natomiast te większe będą związane z opłatą nawet ponad 2000 złotych.