Wielu mężczyzn uwielbia elektroniczne gadżety, dlatego wśród zegarków męskich wybierają najczęściej smartwatche. Coraz popularniejsze stają się również eleganckie zegarki męskie hybrydowe, które łączą w sobie design tradycyjnych zegarków z funkcjonalnością smartwatchy.

Z pewnością nie może ich zabraknąć w kolekcji miłośnika nowych technologii i jednocześnie kolekcjonera zegarków. W niniejszym poradniku przedstawimy ranking 3 najlepszych zegarków dla gadżeciarzy, o które warto uzupełnić swoją kolekcję.

Klasyczne smartwatche czy modne zegarki męskie hybrydowe – co mogą wybrać gadżeciarze?

Klasyczne smartwatche posiadają ekran dotykowy i nie mają klasycznych wskazówek, a także kwarcowego mechanizmu. Inaczej jest w przypadku tzw. zegarków hybrydowych. To ostatnio równie popularne zegarki męskie na rękę, które są idealnym wyborem dla miłośników bardziej klasycznych zegarków, którzy jednak nie stronią od nowoczesnych technologii. Łączą się z telefonem za pomocą technologii Bluetooth i posiadają podobnie, jak klasyczne smartwatche dotykowy ekran.

Można je również obsługiwać za pomocą poleceń głosowych, co umożliwia np. odpowiedzenie na wiadomość bądź wykonanie połączenia bez wyciągania smartfona. Doceniają to nie tylko kobiety, które szukają smartfonów w swoich dużych torebkach, ale również mężczyźni, którzy mogą bez przeszkód zadzwonić do kogoś, np. w czasie jazdy samochodem. Oczywiście takie gadżety przydają się np. na wystawnych przyjęciach, gdzie po prostu nie wypada mieć telefonu w ręce, a dzięki zegarkowi męskiemu hybrydowemu można dyskretnie odebrać wiadomość czy nawet na nią odpowiedzieć.

Suunto SS023445000 Traverse Alpha Woodland – dla miłośników survivalu
Suunto to znana fińska firma, która specjalizuje się w tworzeniu zegarków do zadań specjalnych. Mają przetrwać najtrudniejsze warunki i tak jest w istocie. Ciekawym modelem jest Sunto SS023445000 Traverse Alpha Woodland, który posiada pasek w kolorystyce moro i jest klasycznym przedstawicielem sportowych smartwatchy. Posiada wiele przydatnych funkcji dla miłośników survivalu i outdoorowych aktywności.

Wśród nich można wymienić choćby monitor serca, GPS i wysokościomierz, a także kompas i wiele funkcji treningowych. Może być doskonałym wyborem dla biegaczy, którzy mogą analizować z nim swoje treningi i zapisywać osiągi. Również rowerzyści skorzystają z możliwości stałego monitorowania wybranej trasy, różnicy wysokości czy ciśnienia. Ciekawy design w połączeniu z mnogością funkcji z pewnością zasługuje na uwagę.

Zegarek kwarcowy Guess Smartwatch Connect Voice Command Sport Large C0001G4 – połączy się z każdym smartfonem

Wśród dobrych zegarków męskich hybrydowych łączących w sobie funkcje zwykłego czasomierza i smartwatcha na uwagę zasługuje zegarek kwarcowy Guess Smartwatch Connect Voice Command Sport Large C001G4, który posiada pasek wykonany z trwałego czarnego materiału silikonowego, a także gustowną kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej. Zegarek posiada regulację szumów dzięki temu można bez przeszkód rozmawiać w każdych warunkach bez wyciągania smartwatcha.

Na uwagę zasługuje nie tylko wiele funkcji, np. powiadomienia o spotkaniach czy znajdowania telefonu, ale również współpraca zegarka męskiego hybrydowego zarówno z systemem IOS, jak i Android, w związku z czym może on współpracować z każdym smartfonem.

Fossil Q FTW 1152 – elegancki design dla miłośników gadżetów

W naszym zestawieniu najlepszych zegarków męskich dla gadżeciarzy nie mogło zabraknąć również amerykańskiego zegarka męskiego Fossil Q FTW 1152. To elegancki model zegarka hybrydowego na bransolecie, który pozwala na odbieranie połączeń i powiadomień ze smartfona, a także kontrolowanie muzyki z poziomu nadgarstka.

Wyposażony jest także m.in. w licznik kalorii, metronom, a także monitor snu – jego jakości oraz faz. Zatem to zegarek z którym nie tylko ze względu na niepowtarzalny design, złotą kopertę i pasek nie można się rozstać, ale również z powodu ciekawych funkcji.

Nasz ranking może być dobrą wskazówką przy wyborze prezentu dla miłośnika gadżetów. Każdy z tych zegarków z pewnością go ucieszy. Również kolekcjonerzy mogą zrewidować czy są za pan brat z nowinkami technologicznymi. Nawet zagorzali zwolennicy klasycznych czasomierzy być może skuszą się na jeden z modeli hybrydowych, będących ukłonem w stronę klasycznego designu.