Chcecie doświadczyć na własnej skórze, co to znaczy metropolia? Chcecie przeżyć wspaniałą przygodę? Obowiązkowo wybierzcie się na weekend do Londynu. Gwarantuję, że będzie kolorowo i międzynarodowo. A wszystko z brytyjskim akcentem w tle.

W miasto idziemy!

Weekend w Londynie może przybierać różne twarzy i mieć różny charakter. Bez względu jednak na wszystko, pewnych rzeczy nie możemy pominąć. Chcąc zakosztować typowo londyńskiej atmosfery, warto wybrać się w miasto. Tutaj nie brakuje pubów, które wieczorami tętnią życiem. Pełno ich na każdym kroku, chociażby w Soho. Warte uwagi są też kluby. Wśród ulubionych klubów Londyńczyków czołowe miejsce zajmuje Ministry of Sound, gdzie nie tylko można posłuchać najlepszych DJ-ów świata, ale i samemu nauczyć się jak miksować w niedawno uruchomionej DJ Academy. Londyn kocha też musicale. Większość najpopularniejszych tytułów w ogóle nie schodzi z afisza. To właśnie tu możecie obejrzeć kultowy spektakl Mamma Mia czy Dirty Dancing. Naprawdę warto!

Zwiedzamy!

Weekend w Londynie to nie tylko śmiechy i zabawa w pubie. Odwiedzając stolicę Wielkiej Brytanii, nie można nie zobaczyć najwspanialszych zabytków tego miasta. Na liście obowiązkowych atrakcji znajduje się Big Ben – wieża zegarowa zlokalizowana w samym centrum miasta. Jest to element krajobrazu londyńskiego, chyba najbardziej ze wszystkich innych kojarzący się z Londynem. Na liście obiektów, które warto i trzeba zobaczyć znajduje się także Tower of London – budynek, który w swojej historii był zarówno królewskim pałacem, jak i fortecą i więzieniem, z którego podobno nie dało się uciec. Obecnie w skarbcu Tower of London znajdują się klejnoty i insygnia królewskie. Zwiedzanie kosztuje ok. 20 funtów. Warta uwagi jest też Katedra Św. Pawła. Podobnie rzecz ma się z Tower Bridge – mostem, który jest jedną z najpiękniejszych wizytówek Londynu. Planując weekend w Londynie nie można pominąć wizyty pod Pałacem Buckingham. Jeśli zechcecie zobaczyć uroczystą zmianę warty, musicie się tam wybrać około godziny 11. Świetną atrakcją jest też Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. To właśnie w nim znajdują się sylwetki sławnych ludzi filmu, polityki czy muzyki. W muzeum możemy zobaczyć podobiznę Marilyn Monroe, Michaela Jacksona oraz Jana Pawła II. I na zakończenie – Hyde Park. Ja nie wyobrażam sobie wizyty w Londynie bez odwiedzenia tego miejsca. Polecam Wam spacer po Hyde Parku niezależnie od sezonu i pory roku. Naprawdę jest to wyjątkowe miejsce.

Hyde Park

Hyde Park

Hyde Park

Hyde Park

Big Ben i charakterystyczna czerwona budka telefoniczna

Big Ben i charakterystyczna czerwona budka telefoniczna

Tower of London

Tower of London

Tower Bridge

Tower Bridge

Tower Bridge

Tower Bridge

widok na Tower Bridge

widok na Tower Bridge

English breakfast

Zwiedzanie Londynu może być odrobinę wyczerpujące, dlatego zanim do niego przystąpicie musicie zadbać o porządne śniadanie. Poza tym, będąc w Londynie i nie pójść na tradycyjne english breakfast to grzech! Każdy musi tego spróbować. W menu najczęściej gości: fasolka, bekon, jajka sadzone, kiełbaski, pieczone pieczarki, pomidor, tosty. Ta bomba kaloryczna została stworzona specjalnie po to, aby zjedzona rano leżała na żołądku do wieczora, odganiając widmo głodu w ciągu dnia. I choć english breakfast wymyślono dla biedoty w czasach kryzysu, od tamtej pory nie tylko awansowało na salony, ale też wpisało się na dobre w angielską tradycję.