Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów domu. Jest to jeden z tych aspektów budowlanych, do których należy podejść z dbałością i starannością. Wykonana wylewka musi być przede wszystkim wytrzymała. Dlaczego warto postawić na anhydrytową? Podpowiadamy.

Wylewka anhydrytowa –  czas realizacji i komfort użytkowania

Jeśli ktoś zastanawia się, czy wylewki anhydrytowe są dobrym rozwiązaniem, to z pewnością do tego pomysłu powinien przekonać go czas realizacji tego rozwiązania. Ten rodzaj wylewki charakteryzuje się krótkim czasem, a co za tym idzie jest to idealny pomysł dla osoby, która efekty pracy lubi mieć niemalże od razu. Zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy poszukują coraz to nowszych technologii do tego, aby maksymalnie usprawnić pracę, przy jednoczesnym zachowaniu jak efektywności zadań.

Wylewka anhydrytowa daje możliwość wykonania dużych powierzchni w krótkim czasie, co jest znaczące zwłaszcza wtedy, gdy powierzchnia podłogi jest duża. Kolejnym ogromnym plusem jest to, że całe działanie wykonywane jest przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich nakładów robocizny. Cechą charakterystyczną tego typu wylewek jest bardzo krótki czas wysychania. Uzależniony on jest od 3 podstawowych czynników, do których należą

  • grubość wylewki,
  • cyrkulacja powietrza,
  • temperatura otoczenia.

Wylewki anhydrytowe ze względu na swoje parametry powodują, że możemy wykonywać je w znacznie cieńszych warstwach i nie wymagają one okresu pielęgnacji, co jest kluczowe np. w przypadku wylewek cementowych. Tradycyjne wylewki wymagają znacznie dłuższego czasu wysychania, co może znaczne opóźniać czas realizacji tego i innych zadań. W przypadku wykonania wylewek anhydrytowych na ogrzewaniu podłogowym już po 7 dniach możemy uruchomić ogrzewanie.

Dzięki wylewce anhydrytowej skracamy czas realizacji budowy, ponieważ jesteśmy w stanie szybciej rozpocząć prace okładzinowe. Jest to z pewnością znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Jakie jeszcze plusy niesie ze sobą wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa jest uzupełnieniem wszelkich podłogowych systemów grzewczych, ponieważ cechuje ją wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Warto pamiętać, że w przypadku tradycyjnych wylewek, bardzo często występuje skurcz podczas wiązań, co w przypadku wylewki anhydrytowej nie ma miejsca. To z kolei skutkuje tym, że ten rodzaj wylewek nie wymaga dylatowania. Dzięki użyciu tych wylewek, nie występują odkształcenia, nazywane potocznie efektem miski.

Wylewka anhydrytowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem i posiada szereg zalet.