Guma jest materiałem elastomerowym o bardzo szerokim zastosowaniu. Z tego rodzaju tworzywa produkuje się również różnorodne uszczelki. Teraz można kupować je bezpośrednio od producenta nie tylko w gotowych wariantach, lecz też jako wykonane na wymiar!

Uszczelki gumowe – gdzie je kupować?

Sprzedażą uszczelek gumowych zajmuje się obecnie wiele sklepów. Gdzie można je zakupić?

Przede wszystkim są one oferowane w sklepach budowlano-wykończeniowych oraz instalacyjnych, gdzie można kupić je w gotowych wariantach, także dopasowanych do konkretnych sprzętów, na przykład wyposażenia sanitarnego.

Gdy jednak potrzebne są uszczelki o specjalnym zastosowaniu, na przykład do maszyn, wtedy warto sprawdzić oferty bezpośrednio u producenta. Do dyspozycji jest szersza gama gotowych uszczelek, a ponadto producent uszczelek gumowych – https://www.uszczeltech.pl/ może wykonać je dla klienta na indywidualne zamówienie.

Rodzaje gotowych uszczelek gumowych

Gotowe uszczelki gumowe można podzielić na różne kategorie w zależności od ich budowy. Zaliczają się do nich między innymi:

  • oringi

  • uszczelki płaskie

  • uszczelki krawędziowe

  • uszczelki profilowe

Powyższe rodzaje uszczelek mogą być wykonane z różnych materiałów, na przykład z kauczuków syntetycznych nitrylowych, NBR, styrenowo-butadienowych SBR czy etylenowo-propylenowych EPDM. Rodzaj materiału zastosowanego do wyprodukowania uszczelek wpływa na ich właściwości, w tym odporność na niskie i wysokie temperatury, chemikalia.

Kiedy warto zamówić uszczelki gumowe na wymiar?

Jeżeli wśród gotowych uszczelek nie można znaleźć tych, które pasują do konkretnego zastosowania, rozwiązaniem jest wykonanie ich na wymiar.

W takim przypadku producent uszczelek gumowych może przygotować je zgodnie ze zleceniem klienta, w konkretnym wymiarze, typie, ze wskazanego materiału. Materiały mogą być zamówione zarówno w niewielkich nakładach – już od jednej sztuki, jak i w większych ilościach na zamówienie.

Uszczelki gumowe od producenta – jak je nabyć?

Żeby złożyć zamówienie na uszczelki produkowane na wymiar, konieczne jest dostarczenie do producenta projektu uszczelek. Można wykonać go we własnym zakresie lub zlecić prace projektantowi. Wielu producentów oferuje również usługi projektowania uszczelek na podstawie przekazanych przez klienta informacji, starych uszczelek.

Zamówienia na uszczelki na wymiar u producenta można składać również przez internet. Wystarczy skontaktować się z producentem, aby uzgodnić szczegóły związane z realizacją zamówienia. Czas produkcji uszczelek wynosi zwykle od kilku dni do kilku tygodni zależnie od wybranej firmy oraz od wielkości zamówienia.