Upadłość w biznesie nie musi oznaczać porażki. Dzięki niej można łatwiej pozbyć się zadłużenia i spłacić zobowiązania. Jak przejść przez postępowanie upadłościowe suchą stopą? Warto skorzystać z pomocy fachowców w dziedzinie prawa upadłości!

Czym jest upadłość firmy?

Upadłość czy bankructwo jest sytuacją, w której dochodzi do niewypłacalności osoby zadłużonej. Wtedy jej wierzyciele mogą wspólnie dochodzić od niej roszczeń.

Postępowanie upadłościowe jest regulowane w Polsce odpowiednimi przepisami. Na ich bazie można ogłosić upadłość konsumencką jako osoba fizyczna, która nie ma działalności gospodarczej, a także upadłość firmy – jednoosobowej, spółki.

Upadłość firmy jest najczęściej efektem splotu wielu niekorzystnych czynników, które spowodowały, że firma przestała generować zyski, a jej długi stale się powiększały. Zdarza się często, że nawet postępowanie restrukturyzacyjne, które ma zapobiec upadłości, niewiele daje. Wtedy najlepiej jak najszybciej ogłosić upadłość firmową, by rozpocząć procedurę i łatwiej zamknąć działalność.

Jak firma może ogłosić upadłość?

Aby firma ogłosiła upadłość, musi ona spełnić szereg wymogów, które wskazane są w przepisach prawa.

Przede wszystkim firma, która chce ogłosić upadłość, musi być niewypłacalna. Niewypłacalność oznacza, że nie potrafi ona regulować swoich zobowiązań pieniężnych, które są wymagalne.

Firma musi również złożyć do sądu wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Należy zrobić to we wskazanym terminie, ponieważ złożenie wniosku po nim będzie oznaczało brak możliwości rozpoczęcia postępowania upadłościowego.

Postępowanie upadłościowe – pomogą fachowcy!

Dla właściciela firmy postępowanie upadłościowe może być skomplikowaną procedurą. Właśnie dlatego wsparcie w tym obszarze zapewniają dzisiaj specjalistyczne kancelarie prawne.

Kancelarie, których specjalizacją jest prawo upadłościowe, zapewniają swoim klientom pełną pomoc w ramach wszczęcia oraz w trakcie prowadzenia upadłości.

Kompleksowa i fachowa pomoc – upadłość firmowa Zawiercie – dokładne informacje dotyczące oferty kancelarii prowadzących usługi w ramach upadłości można znaleźć online.

Skorzystanie ze wsparcia firm w tym zakresie ma dużo zalet. Między innymi właściciel firmy nie musi wtedy poświęcać czasu na skomplikowane procedury związane z postępowaniem upadłościowym, ponieważ może on liczyć na wsparcie ekspertów.

Ponadto usługi w tym zakresie pozwalają na łatwiejsze przeprowadzenie całej procedury tak, aby zakończyła się ona korzystnie, na przykład bez konieczności zamykania firmy, a nawet z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

Kancelaria Syndyka-Doradcy Restrukturyzacyjnego Sp. z o.o.

ul. Glogera 4/4, 42-217 Częstochowa

Tel.: 883 615 777 / biuro@doboszkancelaria.pl