Dziś zajmiemy się tematem z nieco innej beczki. Na tapetę weźmiemy fotografię ślubną i przyjrzymy się panującym w tej kwestii trendom. Bo jak wiadomo, trendy zmieniają się w każdej dziedzinie, także w branży ślubnej. Nie da się ukryć, że ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Wszystko w tym dniu powinno być najlepsze, najpiękniejsze, najmodniejsze, najbardziej profesjonalne. Jednym słowem – perfekcyjne. Zdjęcia ślubne są największą pamiątką z tego dnia. To dzięki nim, ważne wspomnienia pozostają z nami na zawsze. Zdjęcia ślubne to dziś temat rzeka. Dla dzisiejszych fotografów ślubnych nie ma chyba rzeczy niemożliwych. Stąd powstają coraz to oryginalniejsze i śmielsze sesje. Jakie zdjęcia ślubne są teraz modne? Specjalnie dla Was wybrałam najbardziej interesujące (według mnie) trendy w fotografii ślubnej. Oto one:

Kije do selfie

Selfie… Zna je każdy i chyba każdy z nas robi je przynajmniej co kilka dni. Okazuje się, że selfie to także jeden z trendów w fotografii ślubnej. Zdjęcia ślubne robione z ręki lub przy pomocy specjalnego kija podbijają Internet i z dnia na dzień stają się coraz to bardziej pożądane. Coraz więcej nowożeńców decyduje się na tego typu fotografię. Fakt – selfie to świetna szansa na zrobienie nietuzinkowych, zwłaszcza zabawnych ujęć. Takie zdjęcia ślubne są fajną propozycją nie tylko dla młodej pary, ale także nie lada gratką dla zaproszonych gości.

Drony

Jeszcze do niedawna, drony kojarzone były głównie z reportażami. Dziś są świetną opcją na nietuzinkowe zdjęcia ślubne. Ujęcia z drona wyglądają bardzo efektownie i co najważniejsze, pozwalają na utrwalenie uroczystości ślubnej z zupełnie innej perspektywy. Zwykłej fotografii na pewno nie zastąpią, ale bez wątpienia będą fajnym uzupełnieniem klasycznych zdjęć.

Oryginalne plenery

Nietypowe plenery są w cenie. Zapomnijcie więc o romantycznych zachodach słońca, zdjęciach na plaży czy na łące pełnej kwiatów. Dziś najmodniejsze są zdjęcia ślubne wykonywane w miejscach, które można określić jako dziwne lub nietypowe. Mogą to być np. stare kopalnie, stocznie, opuszczone fabryki, stare stacje kolejowe lub opuszczone przystanki autobusowe. Surowość tego typu miejsc tworzy idealny kontrast dla eleganckich strojów młodych. Coraz bardziej modne i pożądane stają się także sesje ślubne wykonywane pod wodą, podczas skoku ze spadochronem czy zjazdu na nartach.

Zabawne gadżety

Fajnym trendem w fotografii ślubnej jest wykorzystywanie gadżetów, które nie tylko zapewniają dobrą zabawę podczas robienia zdjęć, ale także ciekawie wyglądają na zdjęciach. Chodzi tu m.in. o rolki, wrotki, deskorolki, rowery, skutery i tym podobne akcesoria. Mogą to być także kolorowe peruki czy maski gazowe. Wszystko oczywiście zależy od dystansu do siebie i poczucia humoru.

Reportaże z przymrużeniem oka

Mimo zmieniających się trendów, niezmiennie modne i pożądane przez nowożeńców pozostają reportaże z przygotowań do uroczystości i z samej uroczystości. Oczywiście coraz częściej odchodzi się od reportaży klasycznych, gdzie wszystko jest piękne i perfekcyjne. Teraz w cenie są zdjęcia z delikatnym przymrużeniem oka. Co to oznacza? Na przykład zdjęcia pana młodego krzątającego się po domu w marynarce i bokserkach, panny młodej, która ukradkiem podjada cukierki lub świadkowej, która prasuje sobie sukienkę. Takie zabawne i humorystyczne reportaże będą o wiele fajniejszą pamiątką niż te, gdzie wszystko jest w punkt. Tego typu oryginalne i zabawne zdjęcia ślubne wykonywane są np. w Poznaniu. Reportaż z przymrużeniem oka na pewno będzie prezentował się świeżo i radośnie, a więc ciekawiej niż ten sztywny i przesadnie w punkt. Wpadki i niedociągnięcia zawsze ciekawią bardziej niż zdjęcia, które są zaplanowane i wyreżyserowane.