Jeszcze kilka lat temu skórzane ubrania kojarzyły się głównie z subkulturami lub motocyklistami. Dziś na ich punkcie oszalał cały świat. Po skórzane spódnice i skórzane spodnie sięgają nie tylko fanki rocka, ale również poważne bizneswoman. Ubrania ze skóry doskonale wpisują się w tak lubiany przez nas miejski styl. Dodają charakteru i pazura. Podkręcają nawet najbardziej klasyczny look. Tak naprawdę wystarczy sięgnąć po jeden skórzany element, aby nadać stylizacji zupełnie innego wymiaru. Osobiście kocham skórzane spódnice i skórzane spodnie. Noszę je od lat – na co dzień i specjalne wyjścia. I to właśnie te skórzane spodnie i spódnice będą największym przebojem zbliżającej się wiosny! Brzmi ciekawie? Oj będzie się działo 🙂

Skórzane spodnie

Skórzane spodnie to dla niektórych klasyka gatunku. Mimo, że są dość charakterne, to jednak w łatwy sposób można je okiełznać. Wystarczy tylko połączyć je z oversizowym swetrem lub bluzą dresową i gotowe. Do tego zestawu warto dobrać sportowe obuwie i miejski look gotowy. Ale bluza dresowa i duży sweter to nie jedyne propozycje. Skórzane spodnie świetnie prezentują się także z koszulami w kratę oraz z jeansową koszulą. Fajnie prezentują się z luźnymi marynarkami i pudełkowymi płaszczami. Dobrze dogadują się z eleganckimi koszulami, klasycznymi t-shirtami i seksownymi szpilkami. Tak naprawdę nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ale uwaga! Aby za bardzo nie przesadzić, starajcie się nie łączyć skórzanych spodni z innymi skórzanymi elementami garderoby, szczególnie topami ze skóry i kurtkami. Bo jak to mawiają profesjonaliści – co za dużo, to niezdrowo.

Skórzane spódnice

Skórzana spódnica chyba na dobre zadomowiła się w modowych trendach. Zakochałyśmy się w niej jakieś kilka sezonów temu i tak trwamy w uwielbieniu do niej po dziś dzień. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo skórzane spódnice to świetne rozwiązanie na co dzień i na imprezę. Taka spódnica genialnie dogada się z dużym swetrem i botkami, jak również t-shirtem i adidasami. Fasony ołówkowe warto nosić ze szpilkami i koszulami lub prostymi topami. Spódnica ze skóry będzie dobrze wyglądać również w parze z dresową bluzą i kurtką typu bomber jacket. Do tego trampki, ciemne okulary, casualowy plecak i modny miejski look gotowy! Pamiętajcie, że skóra kocha denim, dlatego też jeansowa kurtka będzie jak najbardziej odpowiednim towarzystwem dla skórzanej spódniczki.