Moda niczym kobieta, zmienną jest. Każdy sezon rządzi się swoimi prawami. To, co kiedyś było modne, niekoniecznie jest modne dziś. Wiele z trendów albo odchodzi do lamusa, albo już się tam znalazło. Tylko nielicznym tendencjom udaje się obronić swoją pozycję. Ale są to zazwyczaj rzeczy z kategorii „klasyka gatunku”. Każda szanująca się fashionistka powinna wiedzieć, co można na siebie założyć, a czego nie wypada. Chcesz być modna w sezonie 2017? Koniecznie pozbądź się tych rzeczy ze swojej szafy lub przynajmniej schowaj je gdzieś głęboko!

Po pierwsze – jeansy biodrówki

Lubiłyśmy je nosić. Oj lubiłyśmy. Nawet jeśli nasza sylwetka nie do końca była idealna, jeansy biodrówki święciły triumfy na naszej pupie. Czy wyglądały estetycznie? To już rzecz bardzo sporna. Całe szczęście sezon 2017 należy do spodni z wysokim stanem. W tym roku nie ma miejsca dla biodrówek. Wysoki stan mają nie tylko spodnie garniturowe, ale również jeansy!

Po drugie – taki sam kolor butów i torebki

Na pewno pamiętacie złotą i żelazną zasadę, aby torebkę dobierać zawsze kolorystycznie do obuwia. Jeśli zakładałyśmy czerwone szpilki, obowiązkowo musiałyśmy sięgać po czerwoną torebkę. Jeśli decydowałyśmy się na buty srebrne, torebka również musiała być w tym kolorze. Dziś zasada ta nie obowiązuje, co znacznie ułatwia nam życie. Możemy bawić się kolorami i fakturami. Niech żyje wolność!

Po trzecie – neonowe ubrania

Nigdy nie byłam fanką neonów, ale wiele dziewczyn za nimi przepadało. Neonowe ubrania ładnie podkreślały letnią opaleniznę i pozwalały wyróżnić się z tłumu. Dziś neony ustąpiły miejsca złamanym pastelom i kolorom kamieni szlachetnych. Zwłaszcza jesienią noszenie neonów jest passe. Teraz królują granaty, szarości i czernie.

Po czwarte – spódnica bombka

Spódnica bombka była kiedyś niekwestionowanym przebojem. Prawie każda z nas miała ją w swojej szafie. Dziś wspominamy ją raczej bez nostalgii. Tak naprawdę bombka leżała ładnie tylko na bardzo szczupłej dziewczynie. Każdej innej dodawała kilogramów. Niestety. W tym sezonie żegnamy bombki i stawiamy przede wszystkim na spódnice ołówkowe oraz w kształcie litery A.

Po piąte – bluzka z cyrkoniami

Cyrkonie same w sobie są dość kontrowersyjne. Nie wszyscy za nimi przepadają. Można pokusić się o stwierdzenie, że nieumiejętne sięgnięcie po cyrkonie powoduje efekt kiczu. A przecież żadna z nas nie chce wyglądać kiczowato. Całe szczęście moda na bluzki z cyrkoniami tak jak szybko się zaczęła, tak samo szybko się kończy. Możemy odetchnąć z ulgą. Jeśli lubisz się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę postaw na koszulki i bluzki z oryginalnym nadrukiem!