Współczesny świat nie może obyć się bez telefonów. Współcześni ludzie nie potrafią już żyć bez małego, elektronicznego gadżetu, który powoli zaczyna zastępować cały świat. Telefony służą nam nie tylko do komunikacji z najbliższymi, ale także do nauki i zabawy. Prawda jest taka, że dzięki telefonom komórkowym żyje się nam prościej i wygodniej. Coraz częściej telefon zastępuje nam zegarek, radio, odtwarzacz muzyki, kalkulator, a nawet i książki czy słowniki. Sami przyznacie, że to szalenie wygodne. Zamiast kilku rzeczy, do torebki wrzucamy telefon i już możemy wyruszać na podbój świata!

Na rynku dostępnych jest wiele modeli telefonów komórkowych, w różnych kształtach, kolorach, wzorach i posiadających rozmaite funkcje. Temat wyboru modelu idealnego wraca na wokandę niczym bumerang. Mam wrażenie, że rynek telekomunikacyjny zmienia się jak w kalejdoskopie i nie potrafi zatrzymać ani na chwilę. Twórcy gadżetów próbują zaskoczyć nas niecodziennymi rozwiązaniami i pakują w urządzenia coraz to bardziej niesamowite funkcje i wymyślne rozwiązania. Niby większość dostępnych na rynku telefonów wygląda na pierwszy rzut oka tak samo, to jednak poszczególne modele potrafią różnić się między sobą diametralnie, np. rodzajem aparatu fotograficznego, funkcjami, bajerami, itp.

Czy istnieje telefon idealny?

Które telefony komórkowe można uznać za najlepsze? Mam wrażenie, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Bo przecież każdy z nas ma inne potrzeby i co za tym idzie, potrzebuje innego modelu telefonu. Jedni zadowolą się najprostszym modelem – ważne, żeby dzwonił i wysyłał wiadomości tekstowe. Dla innych, bardzo ważną kwestią będzie dobry aparat fotograficzny, bo lubią robić zdjęcia i chętnie uwieczniają codzienność. Jeszcze inni będą wymagali od telefonu, aby był multimedialnym kombajnem. Różne są też systemy operacyjne, które mogą decydować o randze telefonu. Króluje iOS i Android, ale Microsoft to równie dobra platforma, choć zdecydowanie rzadziej stosowana. Dlatego chcąc korzystać z dużej liczby aplikacji lepiej jest wybrać telefon wyposażony w jeden z dwóch pierwszych systemów. Potem to już kwestia estetyki i doboru stosunku ceny do możliwości finansowych.

LG K10 Dual

Telefony stworzone do robienia selfie

Dla wielu osób selfie jest nieodłączną częścią życia. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będą telefony komórkowe takie, jak LG K10 Dual – z szerokokątnym aparatem 5 MP do robienia selfie. Aparat ten pozwala uchwycić w kadrze nie jedną, a wiele osób – bez żadnego klękania czy ściskania. Aparat przeznaczony do robienia selfie o kącie 120° jest wyposażony w jaśniejszy obiektyw F2.2 i bez problemu uchwyci Ciebie oraz całe Twoje otoczenie. Czujnik 5 MP uchwyci także obrazy w standardowej perspektywie, skupiając się na środku obrazu. Plusem telefonów typu LG K10 Dual jest także automatyczne robienie zdjęć i wykrywanie twarzy, co oznacza, że wystarczy przytrzymać telefon bez ruchu, a aparat automatycznie wykona perfekcyjne ujęcie.

Zobacz poradnik: Jak wybrać telefon do Selfie?

LG G6 Ice Platinum

Telefony komórkowe odporne na wodę i kurz

Dla wielu osób, zwłaszcza tych bardzo aktywnych, często podróżujących i będących wiecznie w ruchu, ważną kwestią przy wyborze telefonu idealnego jest duża wytrzymałość telefonu i odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym wody i kurzu. Jak wiadomo, tego typu telefony z reguły potrafią wytrzymać wiele, dzięki czemu można zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie! Przykładem takiego odpornego na kurz i wodę telefonu jest LG G6 Ice Platinum. Dodatkowo plusem LG G6, który może być zalewamy, zachlapywany i tarzany w kurzu jest oszczędzanie energii w grach. Telefon LG G6 wprowadzi Cię do nowego świata gier, z pełną obsługą technologii Vulkan™ i brakiem zmartwień o baterię.

LG G6 Mystic White

Nowa generacja stylu

Są i tacy użytkownicy telefonów komórkowych, dla których bardzo ważny jest wygląd telefonu. Wbrew pozorom nie są to tylko kobiety. Wielu mężczyzn przykłada również dużą wagę do designu posiadanego gadżetu. Idealnym przykładem pięknego, stylowego telefonu jest LG G6 Mystic White. Wyznacznikiem i znakiem rozpoznawczym telefonu jest nowa generacja stylu, gładka linia i dopracowana obudowa. Ekran FullVision z wąską ramką w metalowo-szklanej obudowie premium plasuje telefon LG G6 w nowej generacji stylu smartfonów. Duży wyświetlacz FullVision w eleganckim urządzeniu zapewnia więcej miejsca na wideo, tekst i strony internetowe oraz szersze pole dla gier. Proporcje ekranu 18:9 i rozdzielczość QHD Plus gwarantują najwyższą jakość obrazu i zapewniają najlepsze wrażenia wizualne.