Chcesz zakupić grill do ogrodu? W takim przypadku postaw na model, który będzie mógł posłużyć na długi czas. Na co warto się zdecydować? Czy lepiej wybrać grill węglowy czy gazowy? Sprawdź najważniejsze informacje!

Za pomocą grilla można przyszykować samodzielnie mnóstwo wyśmienitych dań. Grillowanie nie bez przyczyny jest zatem jedną z ulubionych rozrywek Polaków. Aby jednak cieszyć się z wyśmienitego smaku kiełbasek, steków czy warzyw z grilla, warto pamiętać o tym, by dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb, a także zwrócić uwagę na jego jakość wykonania.

Jaki grill wybrać?

Najczęściej do ogrodów wybierany jest grill stalowy – https://keffner.pl/pl/p/Grill-ogrodowy-zeliwno-stalowy-400-mm/253 To sprawdzona, wytrzymała konstrukcja, która bazuje na zastosowaniu wytrzymałej stali odpornej na żar. Oczywiście, warto zwrócić uwagę na jej grubość – im grubsze będą ścianki grilla, tym będzie on bardziej wytrzymały.

Stalowy grill ogrodowy może mieć różne formy – może być on okrągły, prostokątny. Spotykane są także grille stalowe o fantazyjnych kształtach. Wybierając odpowiedni grill stalowy, warto też zwrócić uwagę na jego wymiary. Jeżeli zamierza się grillować dla całej rodziny i znajomych, zdecydowanie warto postawić na większy model.

Grill ogrodowy – węglowy czy gazowy?

Do kategorii grillów stalowych zaliczane są dwa warianty – grille węglowe, które przeznaczone są do używania z węglem drzewnym, a także grille gazowe, do których podłączana jest butla gazowa.

Obecnie bardzo popularny jest grill stalowy gazowy. Tego typu model jest w stanie zapewnić doskonałe warunki do grillowania i jednocześnie jest prosty w obsłudze. Nie wymaga on kłopotliwego rozpalania węgla drzewnego i bardzo często wyposażony jest także w dodatkowe elementy, na przykład ma palnik gazowy. To powoduje, że jest funkcjonalny i skuteczny.

Grille węglowe z kolei są znacznie tańsze od gazowych, co jest w tym przypadku ich głównym atutem. Można kupić je w cenie nawet poniżej 100 złotych, natomiast grille gazowe to koszt wynoszący powyżej 500 złotych, a te znanych marek to wydatek nawet paru tysięcy złotych.

Zwróć uwagę na ruszt grilla stalowego

Wybierając odpowiedni grill stalowy, warto także zwrócić uwagę na to, w jaki ruszt został on wyposażony. Najlepszą opcją będzie zakupienie grilla wyposażonego w ruszt żeliwny.

Żeliwo jest materiałem bardzo wytrzymałym, trwałym, skutecznie się nagrzewa i dzięki temu jest w stanie na długi czas oddawać ciepło. Poza standardowym rusztem można także zdecydować się na grill z płytą żeliwną lub też dokupić ją osobno. Płyta żeliwna poszerza możliwości grillowania i nowe potrawy, dlatego na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią grillowanie dania z mięs, jajek, warzyw.