Uwielbiam aromatyczną małą czarną. Im mocniejsza, tym lepiej. Gdybym tylko mogła, każdy dzień rozpoczynałabym od wizyty w maleńkiej włoskiej knajpce, gdzie serwowana jest najlepsza kawa na świecie. Niestety… we Włoszech nie mieszkam, więc muszę sobie radzić w inny sposób. Moim najnowszym odkryciem, a jednocześnie ukochanym dzieckiem jest ekspres ciśnieniowy DeLonghi.

Chyba przyznacie mi rację, że ekspresy ciśnieniowe już dawno temu przestały być objawem luksusu czy zwykłej fanaberii. Dziś są niezbędnym wyposażeniem kuchni. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mieszkają wybredni smakosze kawy, którzy nie potrafią zadowolić się zwykłą parzoną z cukrem 😉

Styl i klasa we włoskiej odsłonie

włoski ekspres ciśnieniowy

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi

Dlaczego akurat zdecydowałam się na ekspres ciśnieniowy DeLonghi? Cóż… przyznaję, że łatwo nie było. Konkurencja w branży ekspresów ciśnieniowych jest obecnie bardzo duża. Producenci polscy i zagraniczni prześcigają się w produkcji innowacyjnych i coraz bardziej zaawansowanych urządzeń. Jeszcze chwila, a doczekamy się ekspresu, który nie tylko zrobi nam pyszną kawę, ale dodatkowo poda nam ją do łóżka.

ekspres ciśnieniowy z serii PrimaDonna Exclusive

ekspres ciśnieniowy z serii PrimaDonna Exclusive

Marka DeLonghi przekonała mnie nie tylko bogatą (100-letnią) tradycją, ale także wyjątkowo smacznym i udanym połączeniem doskonałej jakości, innowacyjności i pięknego designu. Bo trzeba przyznać, że ekspresy oferowane przez DeLonghi należą do jednych z najpiękniejszych i najbardziej stylowych. Bardzo ważne jest również to, że DeLonghi to typowo włoska marka, a co za tym idzie, zna się na parzeniu kawy, jak mało która. I to chyba ta ich 100% włoskość przesądziła o moim wyborze.

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi pozwala nam za wyczarowanie idealnie włoskiej kawy – cudownie aromatycznej i odpowiednio mocnej. Na przykład ekspres z linii PrimaDonna Exclusive, po który ja sięgnęłam wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, aby przygotować idealną włoską kawę. Ekspres wyposażony jest w intuicyjny kolorowy wyświetlacz dający możliwość zaprogramowania swojej wymarzonej kawy za jednym dotknięciem. Dzięki 6 spersonalizowanym profilom użytkownika, każdy członek rodziny może wybrać i zaprogramować swój ulubiony napój. Prawda, że brzmi idealnie? Model ESAM 6900 poza wyborną kawę, pozwala także na przygotowanie najlepszej na świecie gorącej czekolady.

Design w pięknym wydaniu

ekspres ciśnieniowy z linii Magnifica

ekspres ciśnieniowy z linii Magnifica

Ekspres ciśnieniowy od DeLonghi to kwintesencja najlepszego stylu i ponadczasowego, unikalnego designu. Urządzenia włoskiej marki wpisują się w oczekiwania współczesnych konsumentów i spełniają potrzeby najbardziej wymagających. To, co je wyróżnia na tle konkurencji, to bez wątpienia niespotykana na rynku smukłość i elegancja. Na uwagę zasługuje też kompaktowy rozmiar, bowiem ekspres ciśnieniowy DeLonghi to zaledwie 15cm szerokości. Ale nie dajcie się zwieść… Niewielkie rozmiary ekspresów włoskiej marki, wcale nie oznaczają małych możliwości. Wręcz przeciwnie. Ekspresy te potrafią bardzo dużo, a może nawet i więcej. To dzięki nim każdy wasz poranek będzie cudownie pachniał i wybornie smakował, a wasza kuchnia zyska nutkę luksusu i prestiżu.

Ja do szczęścia nie potrzebuję już niczego więcej. A wy? 🙂