Siatki metalowe mają zróżnicowane zastosowanie w przemyśle. Doskonale nadają się do filtrowania, wygradzania przestrzeni czy też do zabezpieczeń. Wśród nich popularne są siatki tkane. Czym cechują się tego typu siatki? Kiedy stosowane są one najczęściej?

Czym charakteryzują się siatki tkane?

Dostępne w wielu wymiarach siatki tkane – https://www.sitometal.pl/oferta/sita-tkane są rodzajem siatek, które powstają przez proces tkania. Pod tym względem są one zatem podobne do tkanin, w których włókna przeplatane są między sobą, aby uzyskać wytrzymały i trwały materiał.

Do produkcji siatek technicznych tkanych wykorzystuje się różne rodzaje drutów metalowych. Są to między innymi druty stalowe gołe – bez zabezpieczenia antykorozyjnego, druty ocynkowane o wysokiej odporności na korozję, a także druty miedziowe, chromowano-niklowe, mosiężne czy fosforowo-brązowe.

Parametry techniczne siatek tkanych

Oferowane przez producentów siatki tkane można kupić w różnych warrantach, dlatego można dobrać je indywidualnie do konkretnego przeznaczenia.

Do produkcji siatek tkanych wykorzystuje się druty o średnicach od około 0,1 mm do nawet 1,2 mm. Oczka w siatkach tego typu mogą mieć wymiary od 0,1 mm do 13 mm. Z kolei szerokość siatek tego typu może dochodzić nawet do 1,5 m.

Siatki tego typu mogą być również karbowane. Karbowanie, inaczej krepowanie powoduje, że siatki tkane uzyskają dodatkowe wzmocnienie.

Dobór odpowiednich parametrów siatek technicznych pozwala na dopasowanie ich do konkretnego zastosowania.

Zastosowanie siatek tkanych

Obecnie siatki tkane mają bardzo szerokie zastosowanie i mogą być one używane na wiele sposobów.

Wśród przykładowych zastosowań siatek technicznych tkanych znajdują się:

  • filtry

  • sita

  • ogrodzenia

  • wygrodzenia

  • osłony

Siatki te mogą być wykorzystane w wielu różnych obszarach przemysłu, między innymi spożywczym, chemicznym, szklarskim, wydobywczym, w hutnictwie, podczas sortowania ciał stałych.

Aby uzyskać odpowiedni efekt, na przykład filtracji, konieczne będzie wybranie odpowiedniej siatki tkanek pod kątem wielkości jej oczek, aby można było uzyskać odpowiedni efekt.

Siatki tkane – gdzie je kupić?

Obecnie sprzedaż siatek tkanych jest prowadzona w wielu firmach. Można zakupić je bezpośrednio od producentów siatek metalowych, ale również w wielu innych sklepach, które prowadzą sprzedaż siatek.

Producenci i sklepy sprzedające siatki metalowe działają również w internecie, dlatego można łatwo zakupić je bez wychodzenia z firmy albo z domu. Siatki w wybranym wariancie będą wtedy dostarczone bezpośrednio do klienta.