Skóra wrażliwa to temat rzeka. Co o niej wiemy? Na pewno  to, że jest jedną z najbardziej wymagających i kłopotliwych w pielęgnacji. Na pewno to, że jest jedną z najbardziej kapryśnych. Szybko się podrażnia, czerwieni i pokrywa  wysypką. Szybko też się przesusza, przez co swędzi i piecze. W skrajnych wypadkach zdarza się występowanie tzw. atopowego zapalenia skóry, które jest charakterystyczne zwłaszcza dla niektórych alergików. Co może podrażniać i uczulać skórę wrażliwą? Tak naprawdę wszystko. Może to być środowisko zewnętrze, szczególnie  ostre  słońce, mróz, silny wiatr. Mogą to być również kosmetyki, zwłaszcza te kolorowe, o intensywnym zapachu, zawierające parabeny i sztuczne barwniki. Jak zatem dbać o skórę wrażliwą i jakich kosmetyków używać do jej pielęgnacji? O tym poniżej.

Oczyszczanie  skóry

biały jeleń do skóry wrażliwej

Biały Jeleń – hipoalergiczny żel do mycia twarzy

Wiele osób ze skórą wrażliwą unika dogłębnego jej oczyszczania ze strachu, że jeszcze  bardziej ją podrażni. Tymczasem, podstawą w dbaniu  o skórę wrażliwą powinno być dokładne jej oczyszczanie. W przeciwnym razie, pozostawione na skórze zanieczyszczenia, kurz czy nawet sebum zadziałają na nią drażniąco. Oczywiście takie oczyszczanie musi  odbywać się pod specjalnym nadzorem. Warto pamiętać, że wrażliwa i tym samym podatna na uszkodzenia skóra, nie przepada za tradycyjnymi mydłami, które są dość inwazyjne i mogą powodować jej uszkodzenia. Doskonałym wyborem są kosmetyki hipoalergiczne, a więc stworzone z myślą o delikatnej i wrażliwej skórze, jak np. te oferowane przez firmę BIAŁY JELEŃ. W zależności  od indywidualnych upodobań, można wybrać hipoalergiczny płyn pod prysznic Biały Jeleń lub hipoalergiczne mydło w kostce Biały Jeleń. Tego typu kosmetyki zwierają odpowiednio skomponowany skład, który delikatnie oczyszcza a jednocześnie chroni wrażliwą skórę przed uszkodzeniami i właściwie ją odżywia. Do mycia twarzy warto stosować delikatne, ale skuteczne płyny micelarne, które nie dość, że oczyszczą skórę to jeszcze właściwie ją odżywią i nawilżą.

Uwaga! Mając skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień, nie  należy używać mocnych peelingów. Warto za to sięgać po peelingi łagodne, dedykowane skórze wrażliwej i używać ich raz w tygodniu – nie częściej. Po wykonaniu  peelingu dobrze jest zaaplikować na skórę maseczkę, która zapewni skórze ukojenie, wzmocnienie i jeszcze lepiej ją odżywi.

Nawilżanie

biały jeleń nawilżający krem do twarzy

Biały Jeleń – nawilżający krem do twarzy bez parabenów, silikonów i barwników

Dbając o skórę wrażliwą należy dobrze ją nawilżać. Bardzo ważna jest również ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Po każdym umyciu skóry, należy wklepać w nią odpowiedni krem – obowiązkowo hipoalergiczny. Przy wyborze kremu do twarzy warto kierować się zasadą – im mniej w nim składników czynnych, konserwantów, substancji barwiących i zapachowych, tym lepiej. Tego typu kremy można również znaleźć w ofercie  marki Biały Jeleń. Gdy w ciągu dnia, skóra  stanie się nieprzyjemne ściągnięta, zacznie piec lub swędzieć warto spryskać ją wodą termalną. Dobrze jest zaopatrzyć się w nieduże opakowanie takiej wody i mieć zawsze pod ręką.

Porządki  pod specjalnym nadzorem

Skóra wrażliwa nie lubi detergentów. Nie przepada za płynami do naczyń, „agresywnymi” proszkami do prania czy mocno pachnącymi płynami do płukania tkanin. Dlatego dbając o jej kondycję, warto sięgać wyłącznie po detergenty pozbawione alergenów pochodzących z barwników i kompozycji zapachowych, a także zbędnych surowców chemicznych.