Dziś na tapetę weźmiemy sobie drogie panie piękne nogi. Bo która z nas nie chciałby mieć nóg do samego nieba? Zgrabne nogi to przecież nasza broń kobieca. Szczupłe nogi genialnie prezentują się nie tylko w mini spódniczkach i sukienkach, ale także w szortach czy spodniach rurkach, które tak bardzo lubimy. Posiadanie szczupłych nóg nie jest niemożliwe, nawet jeśli teraz myślisz inaczej. Prawda jest taka, że każda z nas może mieć zgrabne nogi. Wystarczy tylko o nie zawalczyć. Pamiętaj, że piękne nogi uzależnione są od kilku czynników. Ważna jest zarówno odpowiednia dieta, jak również właściwe ćwiczenia na szczupłe nogi. Ważna jest też pielęgnacja, którą dość często traktujemy po macoszemu. Domowe masaże także potrafią zdziałać cuda. Oczywiście pod warunkiem, że są wykonywane regularnie. Z resztą słowo „regularność” i „systematyczność” odgrywa bardzo ważną rolę na drodze do posiadania pięknych nóg. Jak wyszczuplić nogi i sprawić, aby były piękne? Poniżej znajdziesz kilka skutecznych sposobów!

Dieta na zgrabne nogi

Piękne nogi wymagają odpowiedniego żywienia. Nie wierzysz? Zmień nawyki żywieniowe, a szybko zauważysz różnicę. Do uzyskania zgrabnych nóg niezbędna jest dieta dostarczająca wszystkich ważnych składników w odpowiednich proporcjach. Tylko racjonalne odżywianie w połączeniu z treningiem modelującym i spalającym tłuszcz może przynieść oczekiwane rezultaty. Niektórzy twierdzą wręcz, że odpowiednia dieta może zdziałać więcej niż same ćwiczenia. Co więc jeść na piękne nogi? Zacznijmy od tego, że jeść trzeba regularnie, a więc co 2-3 godziny. Nie należy najadać się na wieczór i nie należy podjadać między posiłkami, bo wtedy odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Z produktów spożywczych warto wybierać chude mięsa i chude produkty mleczne. Przynajmniej raz w tygodniu należy jeść tłuste ryby, które są doskonałym źródłem kwasów omega 3 odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej i dobrą kondycję skóry.

źródło: foter.com

Co jeszcze? Aby mieć zgrabne nogi należy włączyć do meny produkty z pełnego ziarna, a więc ciemne makarony, ciemny ryż, kasze, pełnoziarniste pieczywo. Raz na zawsze należy pożegnać się z produktami z białej mąki. Pamiętać należy także o warzywach i owocach, z naciskiem na warzywa. Oprócz tego, że są źródłem błonnika, przyspieszają spalanie tłuszczu. A przecież o to właśnie nam chodzi w walce o piękne nogi. Ograniczyć należy spożycie cukru oraz soli, która ma tendencje do zatrzymywania wody w organizmie i tworzenia obrzęków. Unikaj spożywania produktów przetworzonych, które są łatwą drogą do cellulitu. Wprowadź za to produkty obfitujące w potas: ziemniaki, pomidory, soję.

Nie zapomnij o wodzie!

Jędrne i zgrabne nogi potrzebują do szczęścia wody. To dzięki wodzie, skóra nóg jest ładnie napięta i elastyczna. Codziennie staraj się wypijać około 2 litrów niegazowanej wody mineralnej. Zastępuj wodą kawę i czarną herbatę. Możesz też włączyć do menu herbatę zieloną i czerwoną, które oczyszczają organizm i pomagają spalać tkankę tłuszczową.

Ćwiczenia na szczupłe nogi

Jeśli chodzi o ćwiczenia na szczupłe nogi, to najlepsze rezultaty przyniesie trening spalający tłuszcz. Dobre efekty zapewni zarówno bieganie, jak i jazda na rolkach. Nogi wyszczupli trening na stepperze oraz jazda na rowerze. Zimą możesz jeździć na rowerku stacjonarnym. Możesz też robić przysiady z wypadami, które świetnie wpłyną nie tylko na nogi, ale przy okazji również na pupę. Fajne efekty zapewnia też wchodzenie po schodach. Ćwiczenie możesz wykonywać w lekkim truchcie przez około 10-15 minut. Dzięki regularnemu wykonywaniu wysmuklisz łydki oraz uda. Jeśli chcesz, aby twoje nogi były ładnie ukształtowane włącz do swojej aktywności marsze lub długie spacery. Postaraj się ćwiczyć z obciążeniem.

źródło: pixabay

Trening z hantlami lub sztangami aktywizuje większą ilość włókien mięśniowych, a także podnosi intensywność treningu. Dzięki temu ćwiczenia na szczupłe nogi przyniosą jeszcze lepsze rezultaty, a efekty treningów będą widoczne szybciej. Uwaga! Zawsze po skończonym treningu zadbaj o rozciąganie nóg. Czynność ta wydłuża mięśnie, przez co noga sprawia wrażenie szczuplejszej i jędrniejszej.

Przydatne masaże

W walce o jędrne, elastyczne i zgrabne nogi nie można pominąć masaży. Nie musisz od razu zapisywać się do profesjonalnego masażysty i tym samym wydawać wszystkich oszczędności. Masaż z powodzeniem wykonasz w zaciszu własnego domu. Nie musi on trwać długo. Ważne, aby był wykonywany systematycznie – najlepiej kilka razy w tygodniu. Nogi możesz masować pod prysznicem, używając do tego szorstkiej rękawicy lub specjalnego masażera albo poza łazienką, np. przy wykorzystaniu bańki chińskiej. Taka bańka świetnie rozprawia się z cellulitem i skutecznie ujędrnia nogi. Zdecydowanym jej plusem jest niska cena oraz łatwość obsługi. Jeśli masz problem z pomarańczową skórą, która szpeci twoje nogi, koniecznie zaopatrz się w bańkę chińską i jakiś olejek do masażu. Efekty na pewno cię zadowolą!

źródło: foter.com

Pielęgnacja nóg

Ćwiczenia na szczupłe nogi to jedno. Odpowiednia dieta i masaże to drugie. Bardzo ważną kwestią jest też pielęgnacja skóry nóg. Odpowiednio dobrane do potrzeb balsamy i kremy nie tylko pomogą rozprawić się z cellulitem, ale także ujędrnią i uelastycznią skórę, dzięki czemu nogi będą prezentować się jeszcze lepiej. Fajną propozycją są balsamy modelujące, które ładnie rzeźbią nogi. Jeśli masz problem z nadmierną tkanką tłuszczową możesz zapatrzyć się w kremy spalające tkankę tłuszczową. Moim numerem jeden są balsamy termoaktywne, które walczą ze zbędnym tłuszczykiem w momencie, kiedy my śpimy.

Piękne nogi w kilka sekund

Opalone nogi zawsze prezentują się atrakcyjnie. Dlatego też na piękne nogi polecam ci produkt znany jako rajstopy w sprayu. Kosmetyk ten genialnie wygładza nogi, niweluje wszelkie przebarwienia, zakrywa krostki i inne niedoskonałości dając efekt idealnie gładkich i ładnych nóg. Plus rajstop w sprayu jest taki, że kosmetyk aplikuje się w bardzo prosty sposób. Po 5 minutach nogi prezentują się obłędnie!