Alergie to prawdziwa zmora. Boryka się z nimi coraz więcej osób. Alergikami są nie tylko dzieci, ale i osoby dojrzałe. Tak naprawdę uczulać może wszystko: kurz, pyłki roślin, sierść zwierząt. Każdy alergik wie, że zwykła z pozoru alergia potrafi nieźle dać w kość i bardzo obniża komfort życia.

Dla przypomnienia – typowe objawy alergii

Każdy zaprawiony w boju alergik wie, czym objawia się alergia. Są jednak osoby, które znajdują się na początku alergicznej drogi i nie do końca wiedzą, w jaki sposób rozpoznać alergię. Tak więc dla wiadomości ogólnej: do najczęściej występujących dolegliwości zalicza się: kichanie, wyciek z nosa, obrzmienie śluzówki, uczucie zatkania nosa, intensywne łzawienie oczu, pieczenie i zaczerwienienie spojówek. U niektórych osób mogą wystąpić także napady kaszlu, duszności oraz świszczący oddech. O alergii mogą świadczyć również bóle głowy, przewlekłe zmęczenie i problemy z koncentracją. Bardzo charakterystyczne dla alergii są również objawy skórne. U osób ze skłonnościami do alergii może pojawić się zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie skóry. Typowa jest pokrzywka i różne wysypki.

Jak walczyć z alergią?

Najlepszym sposobem na walkę z alergią jest unikanie alergenów. Tak więc zanim rozpoczniemy leczenie, powinniśmy najpierw zrobić testy, aby dowiedzieć się w czym tkwi problem. I tak np. jeśli głównym problemem są pyłki roślin, wówczas należy zaprzyjaźnić się z kalendarzem pyleń i unikać spacerów w okresie intensywnego pylenia. Jeśli alergenem są roztocza kurzu, wówczas należy zadbać o częste odkurzanie mieszkania. Bardzo pomocne jest też częste wietrzenie pomieszczeń. Należy także pozbyć się z domu wykładzin, dywanów, tapicerowanych mebli i bibelotów, na których najczęściej gromadzi się kurz. To tak w dużym skrócie.

Claritine Allergy – wygodna broń z walce z alergią

lek na alergięIstnieje wiele preparatów, które mogą pomóc zminimalizować nieprzyjemne objawy alergii. Obecnie numerem jeden jest Claritine Allergy – lek, który cieszy się uznaniem wśród lekarzy i zaufaniem wśród pacjentów. I co ważne – jest dostępny bez recepty. Claritine Allergy pomaga łagodzić nieprzyjemne objawy alergii. Doskonale radzi sobie z podrażnioną błoną śluzową, łzawiącymi oczami i pokrzywką. Zwalcza zatkany nos, minimalizuje kichanie, zwalcza katar i ból zatok. Wykazuje też właściwości przeciwobrzękowe, przeciwświądowe i przeciwuczuleniowe. Claritine Allergy nie powoduje senności i kłopotów z koncentracją, a także nie otumania. Lek można z powodzeniem stosować sezonowo lub przez cały rok, w zależności od indywidualnych potrzeb. Claritine wykazuje długotrwałe działanie (aż do 12 godzin) i daje szybkie efekty. Już po 10-30 minutach od przyjęcia leku odczuwa się wyraźną ulgę w męczących dolegliwościach.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!