Dziecku, które lubi aktywność fizyczną, warto kupić rolki, rower albo deskorolkę. Maluchowi z zainteresowaniami muzycznymi można sprawić nowy instrument albo wykupić kurs nauki gry na danym instrumencie.

Wyjątkowe prezenty na Dzień Dziecka

Prezenty należy dopasować do wieku dziecka – nie ma sensu kupować smartfona trzylatkowi czy profesjonalnego laptopa sześciolatkowi. Jeśli jednak dziecko ma określone marzenie, to Dzień Dziecka jest świetną okazją, aby je spełnić. Taniej i szybciej kupimy w Internecie – warto w tym celu wykorzystać raty PayU lub nawet kredyt gotówkowy. To inwestycja na dłuższy okres.

Co kupić dziecku na lato?

Prezenty, takie jak sprzęt elektroniczny czy piękną biżuterię, sprawiamy dziecku przede wszystkim na urodziny lub pierwsza komunię. Oczywiście nowy laptop zawsze jest dobrym i pożądanym prezentem. Jednak Dzień Dziecka, jako że przypada na sam początek lata, jest świetną okazją, by kupić dziecku coś specjalnego na wakacje.

Wśród doskonałych pomysłów na tę okazję są oczywiście rower, rolki, bądź sprzęt potrzebny do uprawiania innego sportu, na przykład strój i wyposażenie do jazdy konnej czy wspinaczki. Prezentem mogą być nie tylko przedmioty – sprawimy dziecku wielką radość, wykupując mu na lato wycieczkę ich marzeń lub obóz tematyczny – czy to sportowy, czy związany z nauką języków obcych i pierwszym „samodzielnym” wyjazdem za granicę.

Doskonałym prezentem na Dzień Dziecka, rozwijającym nasze pociechy, są instrumenty muzyczne – keyboard, pianino, skrzypce czy klarnet. Z droższymi instrumentami jednak lepiej uważać – jeśli nasze dziecko posiada już określone umiejętności, kupmy mu porządny sprzęt. Jeśli dopiero przejawia początki zainteresowania w danym kierunku, wybierzmy instrumenty tańsze, lecz dobrej jakości, które będą testem stałości ich zainteresowań.

Dziecku starszemu, które ma określone zainteresowania, możemy wykupić nie tylko wyjazd za granicę lub na obóz, ale chociażby bilet na komunikację miejską i podmiejską, karnet na basen czy na siłownię, intensywny kurs sztuk walki lub nauki języka w pobliskiej szkole językowej.

Modnym prezentem na komunię świętą stał się ostatnio quad. Jeśli nasze dziecko marzy o takim pojeździe, i mamy pewność, że będzie z niego korzystać – dysponujemy dużym areałem bezpiecznej przestrzeni – Dzień Dziecka to dobra okazja, by sprawić dziecku tę przyjemność. Starszym dzieciom możemy kupić skuter, którym będą mogły dojeżdżać w wakacje nad wodę, a w ciągu roku – do szkoły.