Środowisko IT od lat jest tematem wielu anegdot. Mówi się o nich jaskiniowcy, a obraz typowego niedomytego informatyka w koszuli w kratę stał się już niemal kultowy. Oczywiście to tylko stereotypy, ale i w nich jest ziarenko prawdy, co może być kluczem do znalezienia pomysłu na prezent dla człowieka pasjonującego się szeroko pojętą branżą IT.

Gadżety

Osoby pracujące w IT to najczęściej pasjonaci, którzy uwielbiają świat nowych technologii. Każda nowinka technologiczna potrafi ich na tyle wciągnąć, że przez długie godziny będą testować nowe oprogramowanie, funkcjonalności czy czytać opinie innych o sprzęcie, który właśnie się pojawił. Warto zatem w tym miejscu poszukać inspiracji i sprezentować znajomemu pasjonatowi IT jakiś modny gadżet.

Takim gadżetem mogą być najnowsze słuchawki bezprzewodowe, nowa myszka, opaska do monitorowania aktywności fizycznej czy najnowszy model telefonu ulubionej marki. Wiele zależy od tego, jaki budżet mamy i czy jesteśmy w stanie ocenić, czy dany gadżet się obdarowanemu spodoba. Należy bowiem pamiętać, że prawdziwi pasjonaci i miłośnicy nowinek będą mieli swoje wymagania co do funkcjonalności i jakości gadżetów, więc musimy tutaj bardzo uważać.

Coś osobistego

Można również poszukać prezentu z pozoru totalnie oderwanego od branży IT, ale jednak z nim bardzo mocno powiązanego. Takim prezentem będą koszulki IT. Są to koszulki, na których jest jakiś obrazek, cytat czy śmieszne hasło, które w jakiś sposób nawiązuje do branży IT. Może to być logo starego dobrego Atari czy Commodore, na którym obdarowany stawiał swoje pierwsze kroki w branży IT. Jeśli robimy prezent komuś młodszemu, to możemy sięgnąć po koszulkę z logo Facebooka czy innej sieci społecznościowej. Wybór jest na tyle duży, że z pewnością uda nam się cos znaleźć.

Podaruj emocje

Modne ostatnio jest obdarowywanie prezentami nierzeczowymi, które pozwalają przeżyć ekstremalne emocje. To może być lot w tunelu aerodynamicznym, skok na bungee czy jazda na torze gokartowym. Informatykom z pewnością spodoba się również bilet do escape roomu, w którym będą mogli się sprawdzić przy rozwiązywaniu logicznych zagadek, które jak wiadomo lubią najbardziej.

Na sportowo

Jak wiadomo branża informatyczna wymaga wielogodzinnego siedzenia przy komputerze. Jeśli wiesz, że informatyk, któremu chcesz coś ofiarować, uprawia jakiś sport, to możesz mu podarować jakieś sportowe gadżety. To mogą być koszulki funkcyjne, nowe kije do nordic walkingu czy fajna latarka na czoło do wieczornego biegania.