Coraz większą uwagę przykładamy do tego, jak zaaranżowana jest nasza sypialnia oraz wyposażone miejsce, w którym śpimy. Odpowiednia ilość snu, połączona z jego systematycznością i brakiem wybudzania się sprawią, że będziemy wypoczęci, w dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Warto pokusić się o dopasowany do potrzeb materac, poduszki ortopedyczne, temperaturę w pomieszczeniu. Przed snem powinniśmy się również odpowiednio wyciszyć.


Warto dokładnie wiedzieć, że odpoczynek jest tak samo ważny, jak praca, siłownia, szeroko rozumiana aktywność fizyczna, zdrowy styl życia. Bez odpoczynku nie będziemy mogli normalnie funkcjonować, trudniona będzie praca, ale również nauka czy relaks.

Tak się składa, że to właśnie sen jest tym elementem, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Aby się odpowiednio wyspać, powinniśmy:

  • kłaść się o określonych godzinach,
  • spać przynajmniej 6 do 8 godzin,
  • w miarę możliwości robić drzemki w ciągu dnia,
  • wyciszać się przed snem,
  • zadbać o miejsce do snu,
  • posiadać odpowiedni materac, poduszki ortopedyczne, pościel. 

Jakie zalety mają poduszki ortopedyczne?

Odpowiednio dobrana poduszka, która jest przyjemna dla ciała, elastyczna, dopasowuje się do kształtu twarzy, jak również nie traci swoich pierwotnych właściwości, jest na wagę złota.

Poduszki ortopedyczne to bardzo dobra alternatywa dla poduszek tradycyjnych, które mogą powodować nieprawidłowe ułożenie szyi w trakcie snu, a tym samym przyczyniać się do powstawania dolegliwości bólowych. Poduszki ortopedyczne posiadają odpowiedni kształt, a także wypełnienie, dzięki czemu podczas snu kręgosłup oraz głowa znajdują się w jednej pozycji. Zmniejszone zostaje napięcie mięśniowe, a tym samym ograniczony dyskomfort.

Zobacz także: https://servusik.pl/materace-przeciwodlezynowe-jaka-pelnia-funkcje/

Gdzie kupić poduszki ortopedyczne?

Nad zakupem dobrej jakości poduszki ortopedycznej warto się oczywiście dobrze zastanowić. Kompleksową pomoc w wyborze, otrzymamy w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/.

Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wybór poduszki ze sklepu medycznego, gdyż wtedy będziemy mieli pewność, że faktycznie poduszka jest ortopedyczna, posiada odpowiednie wyprofilowanie oraz wypełnienie.

W sklepie medycznym będziemy mogli skorzystać również z pomocy doświadczonej osoby. Wybierając sklep tradycyjny, będziemy mogli mieć możliwość obejrzenia poduszki, sprawdzania jej elastyczności, rozmiaru. Zakup będzie wtedy, jak najbardziej świadomy. Będziemy mieli pewność tego, że maksymalnie wykorzystamy potencjał poduszki.