Opakowania z folii nadal są najpopularniejszymi materiałami opakowaniowymi w wielu branżach. Jakie rodzaje opakowań foliowych stosowane są najczęściej? Jakie mają przeznaczenie? Gdzie je zakupić?

Rodzaje opakowań foliowych

Do produkcji opakowań foliowych stosowane są różne typy folii, które mogą być uzupełniane o różne dodatki. Opakowania te mogą być też personalizowane przez wykonanie na nich nadruków.

Do najczęściej wykorzystywanych opakowań foliowych zaliczane są przede wszystkim:

Woreczki foliowe

Opakowania wykonane z folii używane do pakowania produktów i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Dostępne w różnych wymiarach.

Woreczki foliowe mogą być także wykończone dziurką, mogą być perforowane, wyposażone w paski klejowe w zależności od ich przeznaczenia.

Reklamówki foliowe

To również bardzo często stosowane opakowania foliowe – https://kompol.pl/ przeznaczone do pakowania zakupów. Do ich produkcji stosowane są folie typu LDPE oraz HDPE o odmiennych właściwościach, dlatego można dopasować je indywidualnie do rodzaju przechowywanych w nich przedmiotów.

Rękawy i półrękawy foliowe

To rodzaj opakowań foliowych przeznaczonych do zgrzewania. Pozwalają na łatwe pakowanie produktów spożywczych.

Arkusze foliowe

Używane do zwijania produktów, ale również jako przekładki foliowe. Popularne w branży spożywczej.

Torebki i torby strunowe

Wyposażone w praktyczną strunę, która umożliwia zamykanie i otwieranie, zapewniając odpowiednią szczelność. Torebki i torby strunowe są oferowane w różnych wymiarach – od bardzo małych na drobiazgi aż do dużych, które pozwalają na zabezpieczenie dużych przedmiotów.

Opakowania foliowe z rączką, wieszakiem

Rodzaj opakowań wykończonych z użyciem sztywnej rączki lub wieszaka. Polecane do produktów o większych gabarytach oraz do odzieży, ponieważ ułatwiają ich przenoszenie.

Folie

Stosowane są najczęściej do pakowania produktów. Najczęściej używane są folie stretch, które lekko się naciągają i przywierają do siebie, dlatego nie ma potrzeby stosowania do nich dodatkowych taśm klejących.

Koperty foliowe

To rodzaj kopert wykonanych z wytrzymałych folii, które przeznaczone są do pakowania przedmiotów luzem lub w opakowaniach. Koperty foliowe dostępne są w wielu rozmiarach do wyboru. Mogą być personalizowane – umieszczone na nich nadruki wspierają promocje firmy.

Gdzie kupić opakowania foliowe?

Dostawa opakowań foliowych gotowych i wykonanych na zamówienie zajmuje się obecnie wiele firm. Można zakupić je bezpośrednio u producentów, którzy wykonują je także z usługą personalizacji, czyli wykonania nadruku.

Zamówienia na opakowania foliowe mogą być też składane za pośrednictwem internetu. Dostawa opakowań możliwa jest na terenie całej Polski.