Szukasz narzuty na łóżko? Postaw na naturalny len! Lniane narzuty nie tylko wyglądają bardzo efektownie, ale także są przyjemne w dotyku, trwałe oraz przyjazne dla środowiska naturalnego. Jaką narzutę lnianą warto wybrać? Gdzie ją zakupić? Sprawdź najważniejsze informacje!

Len w sypialni – dlaczego warto?

Popularność lnu nie ustaje. To materiał, który już od paru lat cieszy się niezmiennym powodzeniem wśród amatorów dobrego designu oraz osób, którym zależy na ochronie naszej planety.

Len, który powstaje z rośliny o tej samej nazwie, jest tkaniną, która pozwala na szycie wielu zachwycających produktów – odzieży, dodatków, a także elementów wystroju wnętrz. Doskonale sprawdzi się także w sypialni, gdzie bardzo popularne są pościele lniane oraz narzuty z lnu, które można zakupić w wielu ciekawych wariantach pod kątem koloru i wykończenia.

Zalety narzut lnianych

Efektowne narzuty lniane – https://www.lnianyzaulek.com/production/pl/kategoria/poduszki-poszewki-narzuty mogą być wspaniałym dopełnieniem sypialni. Wspaniale prezentują się one razem z lnianą pościelą, lecz także mogą być dodatkiem do pościeli z innych materiałów, na przykład bawełnianej.

Wśród głównych zalet narzut lnianych należy wskazać na:

  • Efektowny wygląd – wyglądają bardzo naturalnie i efektownie,
  • Miękkość – narzuty wykonane ze zmiękczanego lnu są bardzo przyjemne w dotyku,
  • Szerokie zastosowanie – sprawdzą się nie tylko jako przykrycie łóżka, ale także jako koc czy dekoracja na kanapę, z kolei latem mogą być używane zamiast kołdry,
  • Wysoką wytrzymałość i trwałość – mogą posłużyć na lata,
  • Przyjazność dla środowiska naturalnego – lniane narzuty powstają z naturalnego materiału, ulegają biodegradacji,
  • Łatwe utrzymanie w czystości – lniane narzuty mogą być prane w pralce.

Jaką narzutę lnianą wybrać do sypialni?

Producenci oferujący narzuty lniane mogą zaprezentować klientom wiele wspaniałych narzut, które idealnie nadają się do zastosowania w sypialni oraz w innych pomieszczeniach.

Przede wszystkim warto zapoznać się z różnymi propozycjami lnianych narzut. Obecnie bardzo popularne są te w kolorach neutralnych, na przykład beżowym, szarym, ale można także kupić je w odcieniach jak pudrowy róż, delikatny granat, biały, czarny. Narzuty mogą być proste, ale mogą mieć też ozdobne wykończenie, na przykład z użyciem frędzelków.

Należy także zwrócić uwagę na wymiary narzuty. Dobiera się ją w zależności do tego, czy ma ona przykryć całe łóżko czy też jego część. Zaleca się wybranie narzuty o większej wielkości w stosunku do rozmiaru stosowanej pościeli.

Narzuta lniana – gdzie kupić?

Stylowe narzuty lniane można kupować bezpośrednio od ich producentów oraz w wielu sklepach meblowych i z wyposażeniem wnętrz. Oferty czekają także w internecie.