W ostatnim czasie hitem hitów stała się ashwagandha. Fani zdrowego stylu życia, a także znane i lubiane polskie trenerki bardzo chętnie nam ją polecają. Ale czy aby na pewno wiemy, czym jest ta ashwagandha i czemu dokładnie służy? Zacznijmy od tego, że jest to adaptogen, czyli preparat ziołowy wspomagający odporność organizmu na bodźce stresowe i przeżycia traumatyczne, stosowany w stanach wyczerpania, niepokoju i napięcia. Przeciwdziała stanom napięcia nerwowego i redukuje skutki chorób psychicznych. Ale to nie wszystko. Działanie rośliny jest bardzo wszechstronne. Ashwagandha odżywia mięśnie i kości. Do tego zapewnia właściwie działanie gruczołów wydzielania dokrewnego oraz wspomaga układ rozrodczy. Niweluje także skutki niezrównoważonej diety przez fakt posiadania ogromnej ilości związków korzystnych dla organizmu.

Ashwagandha dla każdego!

Ashwagandha jest bardzo bezpieczna i tak naprawdę mogą ją spożywać osoby w każdym wieku. Dobrą wiadomością jest również fakt, że do tej pory nie wykazano skutków ubocznych zażywania tej rośliny. Przed rozpoczęciem kuracji tym ziołem zalecane jest możliwie jak najdokładniejsze oczyszczenie organizmu.

Co kryje w sobie ashwagandha?

Roślina ta jest cennym źródłem żelaza, taniny i przeciwutleniaczy. Jest także skarbnicą zdrowych kwasów tłuszczowych, potasu, glukozy i flawonoidów.

ashwagandha zalety

Ashwagandha to cenne źródło flawonoidów i przeciwulteniaczy

Ashwagandha na odmłodzenie

Mało kto wie, że ashwagandha posiada niesamowite zdolności odmładzające organizm. Zawarte w niej antyoksydanty nie tylko neutralizują wolne rodniki, ale także w widoczny sposób rozjaśniają i odmładzają skórę. Związki zawarte w tej cudownej roślinie powodują także, że wszelkie stany zapalne, rany i otarcia szybciej i łatwiej się goją.

Dobra dla krwi

Wyciąg z korzeni ashwagandhy pozwala na skuteczne podniesienie poziomu hemoglobiny, czerwonych i białych krwinek. Dzięki temu, że obfituje w żelazo, pozytywnie oddziałuje na ludzką krew. To właśnie dzięki niej układ krążenia zostaje zaktywizowany, a co za tym idzie wszystkie komórki są dobrze odżywione i mogą się regenerować.

Idealne wsparcie dla tarczycy

Ashwagandha reguluje gospodarkę hormonalną i wspiera leczenie niedoczynności tarczycy. Regularne jej przyjmowanie pozwala wyregulować prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.

ashwagandha suplement diety

źródło: www.natur-sklep.pl

Inne zalety stosowania ashwagandhy

Ashwaganda to idealny preparat, który pomaga zredukować stres, zwłaszcza stres oksydacyjny, który może powodować rozwój miażdżycy, udar mózgu i wzrost cholesterolu. Uspokaja i koi nerwy. Do tego zapewnia wyciszenie organizmu i wspomaga leczenie depresji. Regularnie przyjmowana dodaje energii i poprawia nastrój. Do tego wspomaga pamięć i zwiększa koncentrację, co jest szczególnie ważne w przypadku osób intensywnie się uczących lub pracujących umysłowo. I to nie wszystko. Ta jakże cudowna roślina poprawia również funkcjonowanie nerek i wątroby, a także zwiększa wydolność organizmu i poprawia koordynację ruchową. Nie wszyscy wiedzą, że ta roślina to jeden z lepszych afrodyzjaków, który skutecznie poprawia jakość życia seksualnego.