Aż 80% wszystkich doznań jest odbierana za pomocą wzroku. Czy warto z tego rezygnować? Już ponad połowa Polaków ma wadę wzroku, a większość z nich decyduje się na soczewki kontaktowe lub okulary. Wynika to z niedostatecznej wiedzy na temat laserowej korekty wzroku oraz ceny samego zabiegu. Jednak ile w ciągu całego życia wydajemy na soczewki lub okulary? Analizując takie porównanie okazuje się, że zabieg posiada więcej zalet niż wad.
Co to jest laserowa korekta wady wzroku?
Zabiegi laserowej korekty wzroku są coraz bardziej popularne w Polsce. A wszystko za sprawą komfortu wynikającego z odzyskania dobrego wzroku i spadających cen. Dla niektórych życie z wadą wzroku stało się codziennością, a zakładanie okularów lub soczewek kontaktowych rutyną. Jednak nie musi tak być. Laserowa korekta wady wzroku jest ogromnym ułatwieniem w życiu, szczególnie dla osób, których dotyczą przeciwwskazania do noszenia soczewek. Najprościej mówiąc laserowa korekta wady wzroku jest najlepszą alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych. Jednak laserowa metoda przywraca ostrość widzenia, a okulary jedynie korygują wadę wzroku.
Kto może poddać się laserowej korekcji wzroku?
Za pomocą lasera leczy się krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Można również wyleczyć jednocześnie dwie wady np. krótkowzroczność i astygmatyzm. Laserową korektę wzroku można wykonać praktycznie u każdej osoby. Ograniczeniem jest wiek. Pacjent musi mieć ustabilizowaną wadę wzroku, więc przyjmuje się dolną granicę wieku 18-21 lat. Przed zabiegiem należy odbyć wizytę lekarską w celu wykluczenia niektórych chorób i kwalifikacji do zabiegu. Przeciwskazaniami mogą być między innymi rozrusznik serca, zaćma, jaskra, choroby autoimmunologiczne, skłonność do tworzenia się bliznowców, zapalne schorzenia oczu, ciąża i laktacja. Osoby zdrowe mogą mieć dużą pewność, że zostaną zakwalifikowane do zabiegu.
Jak przebiega zabieg laserowej korekcji wzroku?
Przede wszystkim nie należy się bać zabiegu, ponieważ jest całkowicie bezbolesny. Odbywa się przy znieczuleniu miejscowym w postaci kropli do oczu. Przez cały czas trwania zabiegu pacjent jest przytomny i ma ciągły kontakt z lekarzem. W dalszym etapie zostają unieruchomione powieki i dochodzi do użycia lasera. Wyróżnia się on wyjątkową precyzją. Nawet jeżeli pacjent w trakcie zabiegu odwróci wzrok, laser automatycznie się wyłącza. Laserowa korekta wzroku jest w pełni bezpieczną metodą na odzyskanie ostrości widzenia, a co za tym idzie komfortu i większej pewności siebie.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.