Mogłoby się wydawać, że sezon koncertowy zaczyna się wraz z nadejściem lata i kończy razem z nim. Nic bardziej mylnego! Tegoroczna jesień w kwestii koncertów zapowiada się równie ekscytująco. Osobiście zacieram już rączki i szykuję się na mocną dawkę wrażeń. 

Jesienna mapa koncertowa jest szalenie imponująca. Porządną dawkę muzycznych emocji dostarczą nam nie tylko artyści polscy, ale również ci z zagranicy. Miłą niespodzianką będzie na pewno występ Mother’s Cake. Austriackie trio zagra w Polsce już pod koniec października. Wesprze Anathemę w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Jeśli do tej pory nie słyszeliście o Mother’s Cake, koniecznie nadróbcie zaległości. Chłopaki z zespołu w cudowny i typowy dla siebie sposób mieszają klimaty funkowe, progresywne i hard rockowe. Niektórzy porównują ich muzykę do młodych Led Zeppelin i Red Hot Chili Peppers. Ich debiutancka płyta wydana w 2008 została przyjęta z ogromnym entuzjazmem. Od tamtej pory na koncertach Mother’s Cake pojawiają się tłumy fanów.

Zespół Muchy (źródło: www.t-mobile-music.pl)

Zespół Muchy (źródło: www.t-mobile-music.pl)

Jeżeli chodzi o rodzimy rynek muzyczny, to na pewno warto będzie wybrać się na koncerty Marii Peszek i zespołu Muchy, który w 2006 roku został obwołany przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia odkryciem roku i od tamtego czasu wielokrotnie był (i nadal jest) nazywany najlepszym polskim zespołem. Muchy zagrają 10 października w Poznaniu z okazji dekady działalności. Nie będzie to jednak zwykły koncert, gdyż zespołowi na scenie będą towarzyszyć wyśmienici goście. Wystarczy wymienić chociażby Katarzynę Nosowską czy HappySad. Podczas koncertu zespół zagra nie tylko swoje stare numery, ale także podzieli się premierowym materiałem z najnowszej płyty „Karma Market”, która na rynku pojawi się już 14 października. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obecnym liderem grupy jest Krzysztof Zalewski, niezwykle charyzmatyczny wokalista znany m.in. z występu w polskiej edycji Idola.

Co do Marii Peszek, to trzeba przyznać, że kazała nam trochę na siebie poczekać, ale w przypadku tej artystki nawet kilku czy kilkunasto miesięczne czekanie jest tego warte. Jesienne koncerty Marii Peszek pozwolą nam zapoznać się z całym przekrojem jej twórczości. Trasa koncertowa zacznie się 18 października w Warszawie dwoma występami w Och Teatrze, a zakończy dopiero w grudniu występem w katowickim Mega Clubie. W międzyczasie artystki będzie można posłuchać w Poznaniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Krakowie i Łodzi.

Sting i Paul Simon (źródło: www.t-mobile-music.pl)

Sting i Paul Simon (źródło: www.t-mobile-music.pl)

Nie byłabym sobą, gdybym na koniec nie wspomniała wam o jeszcze jednym, szalenie ważnym muzycznym wydarzeniu. I mimo, że będzie miało ono miejsce nie jesienią, a już na wiosnę (w marcu) to jednak ten koncert warto już teraz wpisać sobie do kalendarza. Chodzi o wspólny występ Paula Simona i Stinga!!!! Koncerty tego duetu, jakie zdążyły się już odbyć (m.in. w Ameryce Północnej) zostały entuzjastycznie przyjęte przez fanów i doskonale ocenione przez krytyków. Artyści w Polsce wystąpią 12 marca w krakowskiej Arenie.

To, co przedstawiłam wam w dzisiejszym poście jest tylko namiastką tego, co będzie się działo tej jesieni. Mapa koncertowa jest szalenie imponująca. Artyści, którzy pojawią się na niej to „creme de la creme” muzycznego światka. Oj będzie się działo! 🙂