Wiosna i lato to najgorętszy sezon ślubny. Dlatego dziś postanowiłam wziąć na tapetę zagadnienie, które wbrew pozorom, potrafi spędzić sen z powiek przyszłym nowożeńcom. To kwestia napojów na weselu. Brzmi banalnie? W rzeczywistości bardzo często jest problemem. Prawda jest taka, że nie wszystkie lokale zapewniają na przyjęciu weselnym napoje i młodzi muszą zadbać o nie oddzielnie lub dodatkowo za nie płacić, jeśli goście zażyczą sobie czegoś do picia.

Napoje na wesele – jakie wybrać i w jakiej ilości?

sok pomaranczowySzacuje się, że najbezpieczniejsza ilość to 3 litry na osobę. Największą część zajmują zazwyczaj napoje gazowane i soki, najmniejszą – woda mineralna. Gdzieś pomiędzy plasuje się kawa i herbata. Oczywiście, jeśli dokładnie znacie upodobania swoich gości, możecie zmienić nieco te proporcje. Dodatkowo, w sezonie letnim możecie zadbać o wody smakowe i lemoniadę, która świetnie gasi pragnienie. Pamiętajcie też o odpowiednim podaniu poszczególnych napojów. Soki podajemy zawsze w dzbankach i serwujemy w podłużnych szklankach lub kieliszkach. Napoje gazowane serwuje się w niewielkich, szklanych butelkach. Absolutnym nietaktem jest postawienie na weselnym stole dużych plastikowych butelek z napojami. Taki widok psuje nawet najpiękniej udekorowany stół i żaden szanujący się restaurator nie powinien na to pozwolić. Nie bójcie się, że kupicie za dużo napojów – wodę mineralną czy nieotwarte soki będziecie mogli przechowywać w domu przez dłuższy czas – najważniejsze, żeby ich nie zabrakło Waszym gościom.

Kawa i herbata – jak podać

kawa z kapsułki - modnie, elegancko, wygodnie

kawa z kapsułki – modnie, elegancko, wygodnie

Mimo, że większość gości preferuje na weselu chłodne napoje, to jednak amatorów kawy i herbaty również nie brakuje. Jak je podać, aby nie wyglądało to zbyt banalnie? Dobrym pomysłem jest ustawienie słodkiego stołu – bufetu z ciastami i owocami, a także termosów z kawą i herbatą, aby każdy mógł po nie sięgnąć, kiedy tylko będzie miał ochotę. Jeśli kawa i herbata podana w termosach będzie miała zaburzyć ogólny wystrój wnętrza, w którym odbywa się przyjęcie weselne – postawcie na kawę i herbatę z ekspresu. Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny i trzeba przyznać, że sprawdza się doskonale. Kawa i herbata z ekspresu to nie tylko elegancki, ale i bardzo wygodny sposób serwowania tych dwóch napojów. Gość weselny, kiedy tylko zechce, może sobie zaserwować kawkę lub herbatkę – gorącą i świeżą. Polecam Wam ekspresy na kapsułki z kawą i herbatą, bo herbata też już jest dostępna w takiej opcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie dość, że nic się nie zmarnuje, to na dodatek kawa i herbata będą zawsze ciepłe i najlepszej jakości.