Uwaga alergicy! Specjaliści biją na alarm, że sezon 2018 może być wyjątkowo uciążliwy. Ten, kto przeżywa prawdziwe męki wraz z pyleniem roślin, już teraz powinien solidnie się zabezpieczyć i wypracować w sobie odpowiednie nawyki. Alergia potrafi spędzić sen z powiek, dlatego jeśli kichasz, łzawisz i kaszlesz, a do tego czujesz się rozbita i ciągle zmęczona coś takiego jak kalendarz pylenia (sprawdź TU) powinnaś powiesić sobie nad łóżkiem. Dzięki temu o wiele lepiej zniesiesz trudny okres i będziesz bardziej świadoma.

Leki i spółka

Pierwszym, po co sięga każdy alergik, są leki przeciwhistaminowe (jak np. Allegra) łagodzące dokuczliwe objawy, a więc łzawienie oczu, katar, kichanie, kaszel i uczycie rozbicia. I słusznie, bo tego typu środki na alergię podnoszą komfort życia i pozwalają żyć w miarę normalnie. Ale leki zwalczające symptomy alergii to jedno. Bardzo ważny jest też kalendarz pylenia. Co to takiego? To specjalnie opracowany raport dotyczący aktualnego pylenia roślin i drzew. Dzięki niemu łatwiej dopasować dawkę leku i zaplanować codzienną aktywność. Mając pod ręką kalendarz pylenia, nie będziesz musiała wiecznie siedzieć w domu lub wychodzić tylko wtedy, kiedy pada deszcz.

Kalendarz pylenia – must have alergików

Alergia na pyłki należy do najbardziej uciążliwych. Bo jak tu całkowicie wyeliminować czynnik alergizujący? Nie da się. Można się odczulać i przyjmować leki, ale nieprzyjemne symptomy i tak mogą nas dopaść. Dlatego specjaliści polecają rzecz określaną mianem kalendarzem pylenia. Trzeba przyznać, że jest on dużym ułatwieniem dla osób uczulonych na pyłki, gdyż pomaga wszystko dokładnie zaplanować. Znając kalendarz pylenia można zaplanować, kiedy wychodzić z domu, a kiedy lepiej w nim zostać i przeczekać sytuację kryzysową. Warto wiedzieć, że w okresie bardzo intensywnego pylenia roślin uczulających, powinno się ograniczyć wyjścia z domu. Bezpieczniej jest wychodzić wtedy, kiedy stężenie jest o wiele niższe, a więc rankiem i wieczorami.

kalendarz pylenia roślin

kalendarz dla alergików

Kalendarz i co dalej?

Kalendarz pylenia ułatwia życie, aczkolwiek nie eliminuje problemu. Jego zadaniem jest pomoc w codziennym funkcjonowaniu, a nie wyleczenie z alergii. O czym jeszcze powinien pamiętać każdy alergik? Ważne są odpowiednie pory wychodzenia z domu, a także wybór odwiedzanych miejsc. Dobrze jest omijać łąki, trawiaste pola i zagajniki, a na miejsce relaksu nie wybierać parków i terenów mocno zielonych.

alergia na pyłki roślin