Hydromasaż, szczególnie w przypadku kąpieli lub prysznica, przynosi korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi, zapewniając całkowity relaks psychiczny i fizyczny. Kabiny prysznicowe z hydromasażem są w rzeczywistości wyposażone w dysze zaprojektowane tak, by działały one na całe ciało i stymulowały układ krążenia. Jakie jeszcze korzyści otrzymasz dzięki zainwestowaniu w odpowiednią kabinę prysznicową?

Odpoczynek dla umysłu

Podczas hydromasażu przywspółczulny układ nerwowy wytwarza większą ilość hormonów, które powodują relaksację organizmu, zmniejszając objawy spowodowane przez stres nagromadzony w ciągu dnia – zauważają eksperci z topsanit.pl. Ponadto nacisk strumienia ciepłej wody stymuluje produkcję endorfin, które generują uczucie przyjemności i błogości. Prysznic w kabinie z hydromasażem ułatwia również zasypianie i zwalcza objawy bezsenności, umożliwiając powrót do zdrowia.

Piękna skóra

Działanie pęcherzyków powietrza i wody na ciało, skierowanych właściwie w kierunku serca, stymuluje i aktywuje układ limfatyczny. Powoduje to przyspieszenie drenażu płynów w tkankach i zwalczanie wywołującego wiele obaw cellulitu i innych problemów związanych z piękną cerą spowodowanych przez gromadzenie się tłuszczu. Regularne sesje hydroterapii stymulują naprawę ciała i usprawniają sylwetkę. Gorąca woda w połączeniu z siłą masażu powietrznego i wzmocniona przez zastosowanie specjalnych olejków eterycznych, to eliksir zdrowia dla skóry.

Pomoc dla sportowców

Kabiny prysznicowe z hydromasażem są niezwykle przydatne dla osób, które poświęcają się aktywności fizycznej. Jedną z korzyści jest zatem posiadanie w domu narzędzia terapeutycznego do leczenia skutków drobnych urazów, takich jak skurcze mięśni, siniaki, skręcenia itp. Dodatkowo kabiny prysznicowe pozwalają odzyskać energię po każdym rodzaju treningu, prowadzą do rozluźnienia i regeneracji bez potrzeby sięgania po suplementy czy chemiczne środki uspokajające.

Korzyści dla zdrowia

Działanie kabin prysznicowych z hydromasażem ma niezwykle korzystny wpływ na wiele aspektów zdrowia. Wspomniano już o rozluźnieniu i dawaniu energii, poprawie stanu zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, w tym o zwalczaniu bezsenności. Istnieją jednak dowody naukowe, które sugerują, że regularne korzystanie z prysznica z hydromasażem pomaga w zwalczaniu cukrzycy typu 2, ponieważ powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi. Oczyszcza również drogi oddechowe z efektem obkurczającym poprzez opary i stymulację hydromasażu. Wśród najbardziej widocznych korzyści zdrowotnych znajduje się także poprawa krążenia i łagodzenie bólu stawów.