Worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Najczęściej pojawiają się po nieprzespanej nocy, choć oczywiście za ich pojawieniem się mogą stać również inne czynniki (ale o tym poniżej). Nabrzmiała i opuchnięta skóra pod oczami nie wygląda najlepiej. Bardzo często odbiera nam świeżość i urodę. Co więc robić, aby koszmarny defekt zniknął tak szybko, jak się pojawił?
Skąd się biorą worki pod oczami
Zanim napiszę Wam, co robić, aby worki pod oczami zniknęły, zajmiemy się przyczynami ich powstawania. Tak jak wcześniej Wam napisałam – worki pod oczami to nie tylko efekt nieprzespanej nocy. Za ich pojawieniem się może stać źle wykonany demakijaż lub stosowanie przeterminowanych (tudzież nieodpowiednich) kosmetyków. Worki pod oczami mogą pojawiać się u osób, które źle sypiają. Jeśli często budzicie się w nocy lub Wasz sen jest zbyt płytki i nie daje wypocząć organizmowi, wówczas takie worki mogą pojawiać się częściej.
Również niezdrowa dieta może wpływać na pojawianie się obrzęków pod oczami. Co mam na myśli pisząc niezdrowa dieta? Przede wszystkim niezdrowe tłuszcze, słone przekąski, żywność przetworzoną i tzw. fast foody.
Jak sobie radzić z workami pod oczami?
Bardzo pomocna może być zmiana diety i zmiana stylu życia. Zdrowe jedzenie to jedno, inwestycja w aktywność fizyczną – to drugie. Bardzo ważna jest też odpowiednia ilość snu. Jeśli macie problem z zasypianiem, zastanówcie się, jakie mogą być tego przyczyny. Może zbyt dużo czasu spędzacie przed komputerem? A może oglądacie tv do późna? Przyczyny mogą być naprawdę różne.
Walcząc z obrzękami pod oczami, na pewno warto zainwestować w dobry krem pod oczy. Pielęgnacja skóry pod oczami jest szalenie ważna, gdyż to właśnie te okolice są najbardziej wrażliwe i najbardziej narażone na uszkodzenia. A co robić jeśli worki pod oczami są oporne i nie tak łatwo dają się zlikwidować?
Domowe sposoby na worki pod oczami
- Chłodne okłady
Świetnym rozwiązaniem na opuchliznę pod oczami są zimne okłady. Warto zainwestować w specjalne płatki żelowe pod oczy, które schładza się w lodówce, a następnie przykłada na opuchliznę. Chłodne okłady można również wykonać z wykorzystaniem zimnego naparu z rumianku. Dobrze sprawdzą się też kostki lodu. Ale uwaga! Nie można przykładać ich zbyt długo, bo mogą podrażnić delikatną skórę pod oczami.
- Kompresy ziołowe
Najlepiej działają napary z świetlika, kopru włoskiego, rozmarynu, mięty, arniki i listków fiołka. Aby przygotować taki napar, wystarczy wybrane zioła zalać wrzątkiem i odstawić na parę godzin do nasiąknięcia. Przy pomocy odcedzonego naparu, należy wykonywać kompresy.
Dobrym rozwiązaniem są kompresy z czarnej herbaty. Jest to stary, ale bardzo skuteczny sposób na obrzęki i worki pod oczami. Jak przygotować taki napar? Wystarczy zalać herbatę wrzątkiem i poczekać aż ostygnie.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.