Przyszłość należy do światłowodów. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. O światłowodach w Polsce słychać było już kilka lat temu, lecz do tej pory nikt tak na dobrą sprawę nie zrobił z nich przesadnie dobrego użytku. Istniejąca infrastruktura u operatorów zazwyczaj zakłada doprowadzenie światłowodu do budynku, a następnie rozdzielenie i rozprowadzenie sieci standardowymi kablami koncentrycznymi lub miedzianymi, doprowadzanymi do mieszkań poszczególnych osób. Tak szumny efekt był mało widoczny. Teraz wszystko się zmieniło. Internet światłowodowy hula jak należy.

Czy warto zainwestować w Internet światłowodowy?

Warto. Usługa światłowodowa w porównaniu z Internetem radiowym, nie ma żadnych ograniczeń prędkości, niestraszne mu też złe warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru, intensywnych opadów śniegu czy deszczu. Internet światłowodowy to praktycznie nieograniczony transfer danych. To także niezawodność i odporność na zakłócenia. Użytkownik korzystający z tej technologii ma zapewniony szybki i stabilny dostęp do sieci, niezależnie od np. uwarunkowań pogodowych, które drastycznie wpływają na tradycyjne infrastruktury.

Doprowadzenie szybkich łączy Internetowych prosto do domów użytkowników przełoży się bezpośrednio na znacznie wyższy komfort korzystania z multimediów przez Internet. Mając szybkie i stabilne łącze, mamy większą przyjemność korzystania z Internetu. Mniej obeznani użytkownicy z pewnością będą się czuć bardziej zachęceni, by częściej korzystać z narzędzi internetowych, a ci, którzy mają większe wymagania, przestaną być ograniczani przez limity prędkości.

Modem światłowodowy

Odpowiednio dobrany modem światłowodowy nie będzie zwalniał i zawieszał się tak, jak zwykł to robić modem radiowy. Modem światłowodowy w przeciwieństwie do radiowego, nie zawiesza się w godzinach szczytu oraz gdy występuje duże obciążenie sieci. Również pogoda nie ma żadnego wpływu na jego prędkość. Jaki modem światłowodowy wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Ja mogę jednie zaproponować Wam zapoznanie się z ofertą operatora sieci Orange, który to posiada w swojej ofercie usługę światłowodową. Poniżej możecie zobaczyć kilka propozycji.

modem światłowodowy Orange FunBox 2.0

nowoczesny modem światłowodowy Orange FunBox 2.0

Orange FunBox

Orange FunBox

Orange LiveBox 3.0

Orange LiveBox 3.0

Orange LiveBox 2.0

Orange LiveBox 2.0

Sagemcom F@st 2704

Sagemcom F@st 2704