O tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych, chyba nie muszę Wam pisać, prawda? Sami dobrze wiecie, że znajomość języków obcych to nie tylko lepszy start w przyszłość, ale także lepsza praca, większe możliwości, itp., itd. Znajomość języków obcych pozwala nam na obcowanie z kulturą europejską i światową. Pomaga także poznać wielu interesujących ludzi. Pozbywa nas kompleksów. Ośmiela. Zapewnia wyższą jakość życia. Ale nie o zaletach nauki języków obcych chciałam Wam pisać 🙂 Bardziej myślałam, aby na tapetę wziąć poszukiwania idealnej szkoły językowej. Bo nie da się ukryć, że dobra szkoła językowa to połowa sukcesu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej szkoły? O tym poniżej.

Po pierwsze – wykwalifikowani lektorzy
źródło: pinterest

źródło: pinterest

Może zabrzmieć to trochę niewiarygodnie, ale zdarzają się w szkoły językowe, w których uczący lektorzy nie dość, że nie mają doświadczenia w nauczaniu, to na dodatek nie posiadają do tego odpowiednich kompetencji. A bądź, co bądź jest to kwestia bardzo ważna. Zanim więc zapiszecie się do danej szkoły, sprawdźcie (np. w sekretariacie) kwalifikacje lektorów. Dobra szkoła językowa powinna mieć także zamieszczone na stronie internetowej notki o swoich lektorach, ich doświadczeniu i stosownych kwalifikacjach.

Po drugie – native speakers

Native speakers to nauczyciele zza granicy. To oni szlifują akcent kursantów i pozwalają poznać smaczki poszczególnych języków. Jeśli chcecie mówić po angielsku jak rasowy Amerykanin lub po francusku jak rasowy Francuz, koniecznie sprawdźcie czy szkoła językowa posiada w swojej kadrze native speakerów.

Po trzecie – nowoczesne technologie
źródło: pinterest

źródło: pinterest

W dobie XXI warto mieć dostęp do najnowocześniejszych technologii, w tym materiałów multimedialnych, które ułatwią naukę języka obcego i sprawią, że będzie ona nie tylko łatwiejsza ale i wygodniejsza. Wybierając szkołę językową dobrze jest sprawdzić, czy zapewnia ona swoim słuchaczom dostęp do takich „luksusów”. Warto również zapoznać się z wyposażeniem sal. Teraz na porządku dziennym, na wyposażeniu szkoły powinny być tablice interaktywne, rzutniki multimedialne i komputery.

Po czwarte – ilość zajęć

Dobra szkoła językowa oferuje zajęcia przynajmniej 1 raz w tygodniu. Lekcje w domu przed komputerem powinny być tylko dodatkiem. Nic bowiem nie zastąpi osobistego kontaktu z lektorem, a tym bardziej native speakerem.

Po piąte – przejrzyste płatności

Fakt jest taki – dobra szkoła językowa nie musi być tania, ale powinna mieć przejrzysty i jasno określony cennik. Nie warto rzucać się na najtańsze kursy językowe na rynku, bowiem nie zawsze są one gwarancją jakości. Pamiętajcie, że dobry lektor kosztuje.

Po szóste – metoda nauczania
źródło: pinterest

źródło: pinterest

Metoda nauczania to kolejna ważna kwestia przy wyborze szkoły językowej. Bardzo popularne są teraz metody autorskie i z tego co wiem, to faktycznie sprawdzają się nieźle. Najważniejsze, aby podpytać, czy taka metoda poza nauką pisania, skupia się na interakcji. W końcu to umiejętność mówienia, a nie pisania jest najważniejsza. Wybierając szkołę można zapytać, czy duży nacisk kładzie się na interakcje między słuchaczami. Jeśli usłyszycie tak, to znak, że warto zapisać się na kurs.

Po siódme – certyfikat

Ważną kwestią jest także certyfikat. Szkoda zawracać sobie głowę szkołą, która nie oferuje stosownego certyfikatu po zakończonej nauce. Taki papier jest bardzo ważny, gdyż potwierdza znajomość języka obcego. To z kolei może bardzo ułatwić znalezienie pracy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jedną z najbardziej polecanych obecnie szkół jest Empik School – szkoła językowa w Warszawie. Faktycznie warto zwrócić na nią uwagę i dokładniej zapoznać się z jej ofertą. W szkole tej uczą nie tylko angielskiego i niemieckiego, ale także francuskiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego, a nawet japońskiego, arabskiego i chińskiego.