Pielęgnacja delikatnej skóry dziecka potrafi spędzić sen z powiek. Niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą przyczynić się do nadmiernego wysuszania skóry i powodować nieprzyjemne podrażnienia. Całe szczęście jest na to rada. Uwaga wszystkie mamy! Oto na rynku pojawiła się nowa linia kosmetyków dla najmłodszych – Dove Baby. Na pewno sama marka Dove jest wam dobrze znana. Na pewno wiele z was ma produkty Dove w swojej łazience. Baby Dove pomoże, a jednocześnie ułatwi wam codzienną pielęgnację skóry waszego dziecka.

Kosmetyki idealne dla skóry dziecka

Nie jest tajemnicą, że skóra dziecka ma zupełnie inne potrzeby niż skóra człowieka dorosłego. Kosmetyki dla najmłodszych muszą spełniać wiele oczekiwań, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo ich stosowania. Ważne też, aby wzmacniały barierę naskórkową i ograniczały nadmierną utratę wody. Dobrze, aby łagodziły wszelkie podrażnienia.

Kosmetyki do pielęgnacji maluszków powinny być bardzo delikatne i łagodne. Dlaczego? Bo skóra maluszka jest bardzo wrażliwa i wykazuje duże skłonności do podrażnień. Preparaty do pielęgnacji skóry małego człowieka nie powinny zawierać sztucznych dodatków, gdyż reakcja na substancje drażniące może mieć tragiczne skutki. Warto więc zawsze sprawdzić skład kosmetyków, które zamierzamy nabyć i którymi będziemy chcieli pielęgnować skórę naszego dziecka. Ważne też, aby preparaty dla dzieci były hipoalergiczne.

jakie kosmetyki dla dzieci

źródło: dove.com

Czego unikamy?

Kosmetyki dla dzieci powinny mieć starannie dobrany skład. Przede wszystkim nie powinny posiadać żadnych sztucznych substancji. Jeśli kosmetyk ma w swoim składzie chociaż jeden z poniższych składników, od razu odkładamy go na półkę:

– barwniki

– substancje zapachowe

– silikony

– parabeny

– konserwanty

– olej parafinowy

– SLS

– glikole

Delikatna pielęgnacja z Dove Baby

Kosmetyki do pielęgnacji dziecięcej skóry z linii Dove Baby to doskonała odpowiedz na potrzeby świeżo upieczonych mam. Dzięki nim możliwa jest kompleksowa pielęgnacja dziecka – od stóp do głów. Poszczególne produkty (mydło, mleczko, krem, chusteczki) są hipoalergiczne i bardzo delikatne, przez co nadają się do pielęgnacji wrażliwej skóry maluszka już od pierwszych dni życia. Baby Dove mydło, Dove Baby balsam czy emulsja do mycia ciała i włosków zawierają 1/4 kremu nawilżającego, dzięki czemu skóra dziecka jest miękka i doskonale nawilżona przez cały dzień. Produkty Baby Dove posiadają pozytywną opinię lekarzy dermatologów i pediatrów. Warto w tym miejscu dodać, że kosmetyki z serii Baby Dove są przyjemne w codziennym użyciu i bardzo wydajne. Również cena Dove Baby jest bardzo przystępna. W porównaniu do innych produktów, które można znaleźć w sklepach, Baby Dove wypada naprawdę bardzo pozytywnie pod względem cenowym.

Bogata gama produktów Baby Dove

Kosmetyki Dove Baby to bogata gama produktów idealnie dopasowanych do różnych potrzeb wrażliwej i delikatnej skóry dziecka. Seria została podzielona na dwa rodzaje: Baby Dove Rich Moisture, która przeznaczona jest dla skóry normalnej i suchej oraz Baby Dove Sensitive Moisture – dla skóry wrażliwej.

Linia Baby Dove dla skóry normalnej i suchej to:

– Baby Dove mydło (a raczek kostka myjąca)

– Baby Dove chusteczki pielęgnacyjne

– Dove Baby balsam

– krem przeciw odparzeniom

– szampon

baby dove

kosmetyki Baby Dove z serii Rich Moisture

Linia Baby Dove dla skóry wrażliwej to:

– Dove Baby emolient do mycia ciała

– Dove Baby krem

– Baby Dove chusteczki

kosmetyki baby dove

kosmetyki Baby Dove z serii Sensitive Moisture