Zaskórniki to problem wielu osób. Zazwyczaj widać je na nosie i brodzie, choć czasami mogą pojawiać się również na czole. Co ciekawe, możemy borykać się z nimi nawet wtedy, kiedy nie mamy trądziku. Jak to możliwe? Zaskórniki nie muszą być powiązane z trądzikiem. One pojawiają się niezależnie od niego, zazwyczaj wtedy, kiedy gruczoły łojowe produkują dużo lepkiego tłuszczu, a jednocześnie naskórek niewłaściwie się złuszcza. Rogowaciejące komórki w połączeniu z wydzieliną łojową zatykają ujścia mieszków włosowych i tym samym powodują powstawanie zaskórników. Nie wyglądają one zbyt estetycznie, dlatego warto się ich pozbyć. Oczywiście można w tym celu udać się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy, aczkolwiek z powodzeniem kilka zabiegów można przeprowadzić w zaciszu własnego domu.

Ważne oczyszczanie twarzy

Prostym sposobem na walkę z zaskórnikami jest systematyczne i dokładne oczyszczanie twarzy. Nieważne, czy się na co dzień malujemy, czy nie – twarz powinnyśmy oczyszczać dwa razy dziennie! Najlepsze do oczyszczania twarzy są kosmetyki na bazie naturalnych składników. Fajnym rozwiązaniem są żele lub mleka z drobinkami, które przy okazji zapewniają delikatny peeling. Ale oczywiście dobór właściwych kosmetyków zależy głównie od rodzaju i typu cery.

Na zaskórniki – maseczka z glinki

Wśród domowych sposobów na zaskórniki prym wiedzie maseczka z glinki kosmetycznej. Bez problemu można ją dostać w każdej dobrej drogerii. Jak przygotować maskę z glinki? Wystarczy wziąć łyżkę glinki i dodać do niej łyżkę wody, a następnie wymieszać i nałożyć na skórę z zaskórnikami. Maseczkę trzymamy na twarzy około 15 minut, a później usuwamy letnią wodą.

maseczka z glinki na zaskórniki

Na zaskórniki – maska z miodem

Dobrym rozwiązaniem jest również maseczka z miodu. Płynny miód przelewamy do miseczki, a następnie przy pomocy palców wklepujemy w okolice twarzy, na których pojawiły się zaskórniki. Miód przyklei się do zanieczyszczeń zatykających pory i wyciągnie je na zewnątrz. Miodowy zabieg wykonujemy przez 3 minuty, a następnie twarz spłukujemy wodą.

miodowa maseczka na zaskórniki

Maseczka z białka

Świetnym sposobem na pozbycie się zaskórników jest również maseczka z białka jaj. Przygotowuje się ją w bardzo prosty sposób. Oddzielamy białko od żółtka, a następnie ubijamy je na sztywną pianę. Białkową pianę rozprowadzamy na twarzy i przykrywamy bawełnianą chusteczką. Pozostawiamy na około godzinę. Po godzinie delikatnie odrywamy chusteczkę od twarzy i gotowe!