Spierzchnięte i popękane stopy nigdy nie wyglądają dobrze. Wie o tym każda kobieta. Niestety większość z nas zwykła dbać o stopy przed sezonem letnim. Wiadomo… bo wakacje, urlop, bardziej odkryte obuwie. Później niestety, całkowicie o nich zapominamy i znów zaczynamy traktować po macoszemu. Błąd. O piękno stóp warto dbać przez cały rok. Wówczas przed latem nie będziemy miały z nimi żadnych kłopotów. Jak dbać o stopy? Oto kilka przydatnych sposobów.

Sposoby na popękane pięty

Największym problemem większości osób są popękane pięty. Fakt jest taki, że wyglądają one wyjątkowo nieestetycznie. Całe szczęście w bardzo prosty sposób możemy rozwiązać ten problem. Oczywiście nie każdy może sobie pozwolić na drogie zabiegi w SPA, choć pewnie większość z nas słyszała już o tzw. rybim peelingu na stopy, który działa cuda. Nie każdy też może sobie pozwolić na systematyczne wizyty u kosmetyczki. Co więc robić? Z pomocą przychodzą preparaty apteczne i wiele domowych trików. Na pewno warto zaopatrzyć się w krem z mocznikiem, który cudownie zmiękcza stopy. Coraz większą popularność zyskują też azjatyckie maski do stóp, powodujące złuszczanie się szorstkiego naskórka. Hitem ostatnich czasów są specjalne złuszczające skarpetki, których efekt jest fenomenalny.

ciepła kąpiel przyniesie stopom ukojenie

Domowe sposoby na pielęgnację stóp – kąpiel w mleku i peeling

Jeśli chcemy postawić na domowe sposoby pielęgnacji stóp, warto wypróbować poniższy sposób. Nie zajmuje wiele czasu i jest stosunkowo niedrogi, a do tego bardzo prosty. Na początek warto zaserwować swoim stopom kojącą kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem mleka. Gdy skóra stanie się odpowiednio miękka, można przejść do peelingu. Domowy peeling można przygotować mieszając 4 łyżki soli lub cukru z około połową szklanki oleju – najlepiej sprawdzi się tu oliwka dla dzieci lub olej kokosowy. Przy okazji wykonywania peelingu, warto wykonać masaż stóp. Nie tylko pomoże usunąć martwy naskórek, dzięki czemu stopy staną się zauważalnie gładsze, ale także cudownie odpręży i zrelaksuje.

peeling to skuteczny sposób na gładkie stopy

peeling to skuteczny sposób na gładkie stopy

Domowe sposoby na pielęgnację stóp – pumeks

Peeling wykonujemy tylko raz lub dwa razy w tygodniu. Na co dzień dobrze sprawdzi się pumeks. Należy tylko pamiętać, aby skórę stóp pocierać delikatnie tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Po każdym użyciu pumeksu, w stopy należy wmasować krem – nawilżający lub regenerujący.

Domowe sposoby na pielęgnację stóp – masło kakaowe

Skuteczną pielęgnację stóp zapewni także masło kakaowe. Jest ono o wiele cięższe niż tradycyjny krem, przez co pielęgnuje i odżywia jeszcze lepiej. Fajnym trikiem jest posmarowanie stóp masłem, a następnie nałożenie na nie skarpetek (tak na około 3-4 godziny). Dzięki temu prostemu sposobowi, skóra stóp lepiej wchłonie cenne składniki odżywcze zawarte w maśle kakaowym, a stopy od razu staną się piękniejsze.