Wiele trudnych do wyleczenia chorób skórnych, w tym atopowe zapalenie skóry leczy się przy pomocy kortykosteroidów. Są to hormony, które wykazują bardzo silne i różnorodne działanie: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwalergiczne. Kortykoterapia w przeciwieństwie do wielu innych popularnych metod leczniczych, doskonale radzi sobie z dokuczliwym świądem, a także obrzękami, strupami i innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami powodowanymi przez choroby skórne. Mimo, że w większości przypadków sama kortykoterapia przynosi zadowalające rezultaty, warto wspomóc jej działanie odpowiednim kremem lub maścią, jak np. Diprobase.

Diprobase – uzupełnienie leczenia chorób skórnych

Diprobase to leki przeznaczone dla osób poddawanych kortykoterapii. Dostępne są w postaci maści lub kremu. Dzięki temu, że w ich składzie znajduje się biała wazelina i parafina ciekła działają łagodząco i bardzo dobrze natłuszczają skórę. Dodatkowo, krem zawiera emulgatory oraz wodę, przez co jego formuła jest bardziej miękka i mniej tłusta od maści, a także dodatkowo nawilża skórę.

diprobase krem

Kiedy stosować maść lub krem Diprobase?

Produkty Diprobase mogą być stosowane w następujących przypadkach:
– w okresach remisji przewlekłych chorób skóry, kiedy terapia kortykosteroidami nie jest konieczna
– w codziennej terapii jednocześnie ze stosowaniem kortykosteroidów
– w ostrych stanach zapalnych lub alergicznych skóry

diprobase

Jak stosować Diprobase?

Maść lub krem nanosi się bezpośrednio na skórę i delikatnie w nią wmasowuje. Częstotliwość stosowania maści lub kremu dobrze jest skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeśli stosuje się leki z kortykosteroidami. Jednakże w ulotce nie ma żadnej wzmianki o ograniczeniach w stosowaniu preparatu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!