Przebarwienia na twarzy występują u wielu kobiet. Niektórym nie przeszkadzają. U innych są źródłem kompleksów. Jak by nie było, skóra objęta przebarwieniami wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a przede wszystkim troskliwej ochrony. Czym w ogóle są przebarwienia? To nic innego, jak zmiany pigmentacyjne różnej wielkości i różnego koloru – od jasnobrunatnego, aż do czarnego. Powody ich powstawania mogą być różne. Wśród typowych przyczyn wymienia się nadmierne opalanie zarówno na słońcu, jak również w solarium, a także stosowanie antykoncepcji doustnej, zaburzenia hormonalne, nadczynność tarczycy, choroby wątroby, choroby skóry i menopauzę. Jak dbać o twarz objętą przebarwieniami?

Iwostin Lucidin – krem na przebarwienia

Masz na twarzy przebarwienia? Koniecznie zadbaj o ochronę przed słońcem. Zdecydowanie nie wolno ci opalać miejsc dotkniętych przebarwieniami. Jest to jedna z najważniejszych zasad pielęgnacji i ochrony skóry. Kremy z wysokimi filtrami to podstawa codziennej pielęgnacji. Nie wiesz po jaki krem sięgnąć? Osobiście polecam IWOSTIN LUCIDIN. Produkt ten zapewni ci właściwą ochronę przeciwsłoneczną. Co więcej – zmniejszy widoczność przebarwień i ochroni przed powstaniem nowych. IWOSTIN LUCIDIN jest łatwy w aplikacji i co ważne, nie pozostawia uczucia lepkości na skórze.

iwostin lucidin krem na przebarwienia

źródło: www.iwostin.pl

Ważny peeling

W pielęgnacji skóry z przebarwieniami dobrze sprawdzi się też peeling. Dobrym wyborem będzie peeling enzymatyczny. Potrzebujesz czegoś silniejszego? Sięgnij po peeling z kwasem glikolowym, który złuszcza głębokie warstwy naskórka.

przebarwienia skory

źródło: pixabay

Dobry zabieg – mikrodermabrazja

Zabieg ten cieszy się dużą popularnością. W przypadku przebarwień sprawdza się naprawdę dobrze i przynosi zadowalające rezultaty. Wykorzystywane w zabiegu kryształki tlenku glinowego minimalizują widoczność przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

zabieg na przebarwienia skóry

źródło: pixabay

Witamina C

Zdolność rozjaśniania przebarwień posiada witamina C. Przy okazji wyrównuje ona koloryt skóry i stymuluje lepsze ukrwienie skóry. Kremy z witaminą C można stosować każdego dnia. Specjaliści polecają aby najpierw nakładać na skórę produkt z witaminą C, a dopiero później preparat z filtrem UV.

przebarwienia skórne