Nazwa tego przedsięwzięcia nieprzypadkowo przywodzi na myśl spotkanie organizowane przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tak jak w przypadku osiemnastowiecznego wydarzenia, tak i współcześnie organizowane obiady czwartkowe gromadzą znane osobistości. W tym ludzi ze świata sportu i kultury, jak również filmu czy teatru. Jest to inicjatywa o silnym akcencie charytatywnym.

Obiady czwartkowe – misja

Podstawowym celem tych spotkań są oczywiście działania charytatywne. Goście tych wydarzeń to powszechnie znane w Polsce nazwiska. W trakcie imprezy podpisują oni różnego rodzaju pamiątki, które następnie wystawiane są w ramach różnego rodzaju licytacji. Cały dochód z tego działania przeznaczony jest na instytucje charytatywne.

Komu pomogli goście obiadów czwartkowych?

Do tej pory udało się wesprzeć między innymi akcję Pajacyk (Polska AKcja Humanitarna), ale także szpitale działające na rzecz ciężko chorych dzieci. Dochód z licytacji związanych z obiadami czwartkowymi trafił między innymi do Kliniki Onkologii działającej przy Centrum Zdrowia Dziecka.

elegancko nakryty stół

Kto organizuje to obiady czwartkowe?

Sponsorem i mecenasem tego wydarzenia jest firma Philipiak Milano. Jest to jedna z najbardziej znanych polskich firm, które produkują naczynia. To produkty premium, jakie zdobyły uznanie nie tylko w kraju, ale również w wielu miejscach w całej Europie. 

Propagowanie zdrowego stylu życia

Jak powszechnie wiadomo, Grupa Philipiak w każdym aspekcie swojej działalności wspiera zdrowy styl życia. Dotyczy to przede wszystkim zdrowego odżywiania. Nie od dziś wiadomo przecież, że jedzenie, które wybieramy ma bezpośredni wpływ przede wszystkim na stan naszego zdrowia.

To dlatego Grupa Philipiak oferuje szeroką edukację żywieniową, której częścią są właśnie opisywane spotkania w ramach obiadów czwartkowych. Bardzo ważnym aspektem tych spotkań jest odpowiedni sposób przygotowania posiłków. Bo przecież nawet bardzo korzystne dla zdrowia produkty mogą być szkodliwe, jeżeli zostaną nieprawidłowo przygotowane. To dlatego, Grupa Philipiak w trakcie tych spotkań promuje różne metody zdrowego gotowania – na przykład gotowanie na parze czy przyrządzanie posiłków bez soli.

Kto gotuje?

Wszystkie posiłki przygotowywane w trakcie obiadów czwartkowych są dziełem znanego polskiego mistrza kuchni, Karola Okrasy.

stół i kieliszki

Dowiedz się więcej

Obiady czwartkowe to przede wszystkim metoda na zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania. Więcej o samej inicjatywie znaleźć można na oficjalnej stronie akcji: http://www.obiadyczwartkowe.pl