Jak to mówi pewna znana trenerka, nic samo się nie zrobi. Ramiona też się same nie wyrzeźbią i nie staną jędrne. Jeśli chcemy mieć smukłe, ładne i kształtne ramiona musimy odpowiednio o nie zadbać. A warto, oj warto! Bo piękne ramiona wspaniale prezentują się w bluzkach w stylu hiszpańskim czy sukienkach na cienkich ramiączkach. Są takim samym atutem jak zgrabne nogi czy jędrna pupa. Piękne ramiona wymagają pracy – to fakt, ale jest to całkiem przyjemna praca. Poniżej znajdziesz 3 proste kroki do ładnych i jędrnych ramion. Zaczynamy!

Po pierwsze – pielęgnacja

Skóra ramion wymaga takiej samej pielęgnacji jak chociażby skóra ud czy brzucha. Domowe zabiegi kosmetyczne pomogą ujędrnić skórę ramion i tym samym uczynią ją atrakcyjniejszą. Pielęgnację ramion warto rozpocząć już pod prysznicem. W jaki sposób? Masując ramiona szorstką gąbką. Dzięki temu nasze krążenie zostanie pobudzone, skóra zacznie się wzmacniać i z dnia na dzień coraz ładniej ujędrniać. Po każdej kąpieli należy wmasować w skórę ramion mleczko lub balsam. Dobrze jest wybrać kosmetyk, który działa ujędrniająco. Numerem jeden w pielęgnacji ramion są balsamy zawierające koenzym Q10. Taki balsam nie tylko wyraźnie ujędrni, ale także poprawi sprężystość i elastyczność skóry.

Po drugie – ćwiczenia

Jak wiadomo, ramiona same się nie wyrzeźbią. Musimy trochę im w tym pomóc. Na początek wystarczą ćwiczenia w domowym zaciszu. Jeśli złapiesz bakcyla, wówczas będziesz mogła wybrać się na siłownię. Jeśli nie, spokojnie będziesz mogła ćwiczyć w domu. Do ćwiczeń ramion nie potrzeba zbyt wiele miejsca. Kawałek podłogi w zupełności wystarczy. Zanim jednak rozpoczniesz trening siłowy, zacznij od ćwiczeń cardio. Ich zadaniem jest spalić tłuszczyk, który to zakrywa wszelkie mięśnie. Możesz biegać lub pływać. Jeśli nigdy wcześniej nie biegałaś, możesz zacząć od marszobiegów. Ważne, żeby podkręcić metabolizm.

pompki w podporze tyłem – idealne ćwiczenie na piękne ramiona

 

ćwiczenia z hantlami

 

Idealne ćwiczenia na piękne ramiona, to ćwiczenia siłowe, a więc z obciążeniem. Na początek zaleca się lżejsze hantle – tak do 2kg. Z czasem wagę hantli można zwiększać. Dobre rezultaty przynoszą również pompki. Na początku zaleca się wykonywanie pompek kobiecych, czyli na ugiętych kolanach. Pamiętaj też, aby na początku nie szaleć za bardzo. Mięśnie rąk regenerują się dość długo, więc lepiej zaczynać od kilku pompek i dopiero z czasem wydłużać trening. Świetnym ćwiczeniem na piękne ramiona są pompki w podporze tyłem.

Po trzecie – właściwa dieta

Dieta na piękne ramiona? Owszem, brzmi to trochę absurdalnie, ale wcale nie mija się z prawdą. Liczne badania wyraźnie pokazują, że spożywanie nadmiaru cukru i produktów przetworzonych lubi odkładać się nie tylko w okolicach brzucha, ale również ramion. Wprowadzając niewielkie zmiany w codziennej diecie sprawisz, że twój organizm przestanie odkładać tłuszcz, a zacznie go spalać. Tym samym wykonywane ćwiczenia będą jeszcze bardziej efektywnie i zaczną przynosić wyraźnie zauważalne efekty. Poszczególne posiłki powinny obfitować w świeże warzywa i owoce, a także zdrowe węglowodany w postaci kasz, brązowego ryżu i makaronu. Zrezygnuj z tłuszczu zwierzęcego i cukru w postaci słodyczy. I nie zapomnij o piciu wody – tak mniej więcej od 2 do 3 litrów dziennie.