Zdarza Ci się wieczorami raczyć się lampką wina? A może chętnie sięgasz po kufel piwa lub inne napoje wyskokowe? Uważaj, bo to może solidnie odbić się nie tylko na Twoim zdrowiu, ale także samopoczuciu i… urodzie. Spróbuj choć na miesiąc odstawić alkohol, a zobaczysz jak świetnie wpłynie to na Twój nastrój, kondycję i atrakcyjność. Co może dać rozstanie z procentami? Oto kilka przykładów:

  • Mniej kilogramów

Alkohol to bomba kaloryczna. Co do tego, nie ma żadnych wątpliwości. Kieliszek wina to około 100-200 kalorii. Puszka wina to mniej więcej 150 kalorii. Kolorowy drink może mieć nawet 400 kalorii. Nie trzeba chyba przypominać, że to wszystko puste kalorie, które odkładają się tu i ówdzie. Poza tym, racząc się napojami alkoholowymi, zjadamy znacznie więcej jedzenia. Ponieważ przy winie czy piwie słabiej się kontrolujemy, chętniej sięgamy po niezdrowe przekąski: pizzę, orzeszki, chipsy, itp. Gdy liczba kalorii jest większa niż nasze zapotrzebowanie energetyczne, nadwyżki są odkładane w postaci dodatkowych kilogramów. Wnioski? Jeśli przez pewien czas odmówimy sobie procentów, jest szansa, że waga spadnie.

  • Lepszy sen

To, że odczuwasz chroniczne zmęczenie, wcale nie musi wynikać z przepracowania. Śmiało może być efektem wypijania o kilka kieliszków wina za dużo. Może i sen przychodzi szybciej po winie, ale bardzo często zmienia noc w koszmar. Po drinkach zasypiamy szybciej, ale nasz sen jest gorszej jakości. Nie śpimy tak, jak powinniśmy, dlatego rano odczuwamy zmęczenie. Chcąc się wysypiać, powinniśmy unikać alkoholu przed snem, a najlepiej odstawić go na jakiś czas.

  • Atrakcyjniejszy wygląd

Prawda jest brutalna – to ile pijemy i jak często, widoczne jest gołym okiem. Zdradza nas przede wszystkim przesuszona, ziemista, pozbawiona blasku cera. Osoby, które zbyt często sięgają po alkohol, borykają się także z łamliwymi i przesuszonymi włosami oraz suchą i mało atrakcyjną skórą. Gorszy wygląd spowodowany jest niedoborami witamin, które wypłukiwane są przez alkohol. Brakuje głównie witaminy A, B i C, które to odpowiadają za lepszą kondycję skóry czy włosów. Dobra wiadomość jest taka, że już po kilku tygodniach rozstania z alkoholem, cera odzyska ładny koloryt, stanie się bardziej promienna i będzie wyglądać na zdrowszą. Ciało będzie bardziej jędrne i elastyczne, a włosy odzyskają utracony blask.