Brwi to nasza naturalna oprawa oczu. Powinny być piękne i zadbane. Gdy będą ładnie wyregulowane sprawią, że nasze spojrzenie nabierze głębi i stanie się jeszcze bardziej zmysłowe. Wiele dziewczyn myli ładne brwi z brwiami mocno wyskubanymi. Może i kilka lat temu takie brwi uchodziły za efektowne, jednakże dziś jest zupełnie odwrotnie. Dziś w cenie są brwi naturalne, nie za cienkie, ale też niezbyt grube. Najważniejsze, aby miały ładny kształt i były subtelnie podkreślone! Jak dbać o brwi? Poniżej znajdziecie krótki poradnik 🙂

Odpowiedni kształt brwi

Zacznijmy od tego, że nie istnieje jeden idealny kształt brwi. Każda z nas jest inna. Każda ma inny typ urody. Co za tym idzie – dla każdej odpowiedni będzie inny kształt brwi. Kształt brwi zależy przede wszystkim od twarzy, rozstawienia oczu i naturalnego łuku brwiowego. Aby wyznaczyć początek łuku, należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa, w taki sposób, aby przebiegała przez wewnętrzny kącik oka. Punkt przecięcia kredki z linią brwi określi nam miejsce, w którym powinna zaczynać się brew. Jeżeli poza tym miejscem znajdują się jakieś włoski, należy się ich pozbyć – najlepiej przy pomocy pęsety. A jak wyznaczyć koniec łuku brwiowego? W tym celu należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby przebiegała przez zewnętrzny kącik oka. Ten punkt, w którym kredka przetnie brew, będzie jej końcem. I mamy to!

ładne brwi muszą mieć odpowiedni kształt

Regulacja brwi – jak się przygotować

Brwi możemy regulować zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Jeśli nie mamy wprawy i robimy to po raz pierwszy, warto udać się do kosmetyczki. Profesjonalistka nada brwiom ładnego kształtu, który później będziemy mogły same podtrzymywać, regularnie wyrywając odrastające włoski. Jeśli zdecydujemy się jednak na samodzielnie regulowanie brwi, musimy zadbać o kilka kwestii. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o higienę – dokładnie umyć ręce i zdezynfekować pęsetę. W przeciwnym razie może wkraść się zakażenie, które nie będzie dobrze się prezentować, a poza tym może być bolesne. Regulując brwi, poza dobrą pęsetą, należy zadbać o dobre światło. To znacznie ułatwi wyrywanie włosków i pomoże uzyskać perfekcyjny efekt.

regulacja będzie mniej boleć jeśli wcześniej schłodzimy łuk brwiowy

Regulacja brwi – działamy!

Jak wyrywać włoski? Na pewno nie przypadkowo i byle jak! Należy pamiętać, że włoski wyrywamy zawsze w kierunku ich wzrostu, wykonując przy tym pewne i szybkie ruchy. Dzięki temu będzie mniej boleć! Nigdy nie wyrywamy brwi od góry. Górna część łuku brwiowego zazwyczaj odrasta w postaci grubych, sterczących i mało atrakcyjnych włosków. Chcąc zminimalizować ból, można przed przystąpieniem do regulacji brwi schłodzić łuk brwiowy. To zdecydowanie zmniejszy dyskomfort.