Zacząć dzień bez ulubionej małej czarnej lub aromatycznego, słodkiego cappuccino? U mnie nierealne. Kawa towarzyszy mi od dawien dawna. Jest rytuałem, który wypracowałam kilkanaście lat temu i bez którego nie potrafię już funkcjonować. Zapach, jaki unosi się podczas parzenia kawy najlepiej budzi mnie do życia. Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że zwykła sypana kawa zalana wrzątkiem jest czymś, czego najbardziej potrzebuję do szczęścia. Dziś wiem, że taka przygotowana w pośpiechu kawa jest tylko namiastką tej prawdziwej. Dopiero ta z ekspresu potrafi postawić na nogi i rozpieścić zmysły. Pewnego dnia obudziłam się i wiedziałam, że muszę podjechać do sklepu i zakupić ekspres do kawy. Miejsce w kuchni na nowy gadżet miałam już przygotowane. Tylko jedna myśl nie dawała mi spokoju – jaki ekspres wybrać. Bo przecież w dzisiejszych czasach ekspresów do kawy jest tyle, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Mamy klasyczne ekspresy ciśnieniowe do kawy i nowoczesną ich wersję – ekspresy na kapsułki. Mamy też ekspresy przelewowe i w wydaniu mini, nazywane przez niektórych hipsterskimi.

Ekspresy ciśnieniowe do kawy

W dzisiejszych czasach ekspres do kawy nie jest już przejawem luksusu czy fanaberii. Nie jest też ekskluzywnym dodatkiem do kuchni, który dopełnia ogólną aranżację. Dziś ekspres do kawy jest prawdziwym wybawieniem dla zapracowanych, a jednocześnie ucztą dla naszych zmysłów. Jednym z najbardziej pożądanych ekspresów jest ekspres ciśnieniowy do kawy. Taki ekspres to produkt z wyższej półki. Może i jest ciut droższy od klasycznego ekspresu przelewowego, ale daje bardziej wyrazisty smak kawy i zapewnia o wiele więcej możliwości. Ekspresy ciśnieniowe do kawy dostępne są w różnych wydaniach – w zależności od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Fajnym rozwiązaniem są modele mini, jak np. MINI ME EKSPRES AUTOMATYCZNY MARKI KRUPS. Nie zajmują one zbyt dużo miejsca, a przygotowana w nich kawa potrafi zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Mini ekspres ciśnieniowy do kawy zapewnia maksi doznania. Warto tu wspomnieć, że pozwala przygotowywać napoje w zaledwie parę minut, w wyjątkowo prosty sposób. Smak i aromat każdego napoju nie mają sobie równych!

MINI ME - stylowy na zewnątrz, profesjonalny wewnątrz!

MINI ME – stylowy na zewnątrz, profesjonalny wewnątrz!

Ekspresy na kapsułki

To największy hit ostatnich lat. Coś dla wygodnych i zabieganych, ale mimo to chcących na co dzień raczyć się czymś lepszym niż kawa rozpuszczalna ze słoiczka. Ekspres na kapsułki to jeden z ekspresów ciśnieniowych. Tego typu ekspresy mają swoje plusy, którym trudno się oprzeć. Plusem jest na pewno fakt, że można w nich przygotować kawy w naprawdę kosmicznym wydaniu, w różnych smakach i wydaniach. Plusem jest również możliwość rozkoszowania się bogactwem aromatów w każdej filiżance kawy, dzięki hermetycznie zamkniętym kapsułkom, które zachowują świeżość kawy. Plusem jest także nowoczesny design. Ten ekspres świetnie podkręci aranżację każdego wnętrza, wnosząc do niego nutkę prestiżu i luksusu. Ekspresy na kapsułki to na pewno idealne rozwiązanie dla nowoczesnych smakoszy kawy i osób ceniących wygodę.

Ekspres ciśnieniowy OBLO - połączenie wyjątkowej wydajności i nowoczesnego, miejskiego stylu

Ekspres ciśnieniowy OBLO – połączenie wyjątkowej wydajności i nowoczesnego, miejskiego stylu

Klasyczne ekspresy przelewowe

Wiele osób, zwłaszcza tych przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań, wciąż wybiera ekspresy przelewowe, bo takie ekspresy są nadal dostępne w wielu sklepach. Tego typu modele są idealnym wyborem dla osób, które lubią mieć świeżą kawę zawsze pod ręką. To wybór dla osób, które piją kawę często i w dużych ilościach, a także preferują klasyczną małą czarną – bez luksusów w postaci spienionego mleka czy dodatków smakowych. Dużym plusem ekspresów przelewowych jest ich trwałość. Te ekspresy psują się wyjątkowo rzadko. Niestety, dla nowoczesnych smakoszy kawy są zbyt ubogą wersją.